Grieķija papildlaikā pārspēj Turciju

Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē šovakar Grieķijas izlase papildlaikā ar 76:74 pieveica Turcijas valstsvienību.

Vasileios Spanoulis

Grieķijas komandā ar 23 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Vasileios Spanulis, 14 punktus guva Nikos Zisis, bet pa 11 punktiem sakrāja Joannis Burusis un Antonis Focis, kura kontā arī 13 atlēkušās bumbas. Turcijas valstsvienības labā pa 13 punktiem sakrāja Omers Onans un Hidajets Turkoglu.

Pašā spēles sākumā ar 7:2 vadībā izvirzījās Turcijas basketbolisti, tomēr jau pēc pirmās ceturtdaļas vadību pārņēma Grieķijas izlase (17:14). Otrajā ceturtdaļā grieķiem izdevās iegūt pat astoņu punktu pārsvaru (24:16 un 26:18), bet lielajā pārtraukumā Grieķijas izlase devās vairs tikai ar +3 (29:26).

Trešās ceturtdaļas sākumā vadību atkal pārņēma turki, tomēr pēc tam ar dažiem punktiem vadībā līdz pat ceturtdaļas beigām bija grieķi. Vēl divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Turcijas izlasei bija sešu punktu pārsvars (63:57), tomēr tad 8:0 izrāvienu veica Grieķijas izlase un 18 sekundes līdz pamatlaika beigām ar 65:63 vadībā bija Grieķija. Neizšķirtu līdz ar spēles pamatlaika beigu sirēnu panāca Turcijas izlases saspēles vadītājs Enders Arslans.

Papildlaikā izšķirošie izrādījās Spanuļa divi tālmetieni, bet pēdējo sekundžu tālmetiens Arslana izpildījumā nebija precīzs.

Grieķijas izlase nodrošināja arī ceļazīmi uz 2010. gada pasaules čempionātu, kas notiks Turcijā. Turku basketbolistiem vieta pasaules čempionātā kā mājiniekiem jau ir garantēta.

Grieķijas izlase pusfinālā tiksies Spānijas basketbolistiem, bet turki pusfinālā par 5. līdz 8. vietu mērosies spēkiem ar Franciju.