Gripas epidēmija Ukrainā prasījusi 86 dzīvības

Apollo
0 komentāru

Ar gripas un elpošanas ceļu infekciju izraisītām veselības komplikācijām Ukrainā miruši 86 cilvēki, trešdien pavēstīja Veselības aizsardzības ministrijā. Pasaules Veselības organizācija (PVO) uzskata, ka epidēmija pamatā saistīta ar jaunās gripas A(H1N1) vīrusa izplatīšanos.

Gripas epidēmija Ukrainā prasījusi 86 dzīvības

Foto: Scanpix/Reuters

Kopš oktobra vidus Ukrainā reģistrēts pusmiljons gadījumu, kad notikusi saslimšana ar gripu vai akūtām elpošanas ceļu infekcijām, 24 000 cilvēku hospitalizēti, norādīja ministrijā.

Epidēmija pamatā izplatījusies valsts rietumos, bet arvien lielāks saslimšanas gadījumu skaits reģistrēts arī galvaspilsētā Kijevā.

«Tā kā pandēmiskais vīruss strauji kļūst par dominējošo vīrusa paveidu pasaulē, var pieņemt, ka vairumu gripas saslimšanas gadījumu Ukrainā izraisījis A(H1N1) vīruss,» otrdien norādīja PVO pārstāvji.

Varasiestādēm ir liecības, ka pieci mirušie bijuši inficējušies ar A(H1N1) vīrusu, sacīja viena no vadošajām Ukrainas veselības nozares amatpersonām Ludmila Muharska. Viņa kategoriski noliedza baumas, ka valsts rietumos būtu sākusies mēra epidēmija, uzsverot, ka Ukrainā izplatās A(H1N1) vīruss.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv