Grūtupam aizdomas par biroja telefonsarunu noklausīšanos

Apollo
0 komentāru

Advokāts Andris Grūtups šodien vērsies pie vairāku tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem, uzskatot, ka tiek noklausītas viņa vadītā biroja telefonsarunas un izsekoti darbinieki, jo viņš uzņēmies atstādinātā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieka Ilmāra Bodes aizstāvību lietā par atjaunošanu darbā.

Advokāts aģentūrai LETA sacīja, ka secinājums par telefonsarunu noklausīšanos izdarīts pēc pārbaudes ar speciālu tehniku, kas notikusi 24 stundas. Pēc šīs pārbaudes «tehnika pateikusi», ka sarunas tiek ierakstītas.

Grūtups pieļāva iespēju, ka šādas darbības specdienesti veic, lai zinātu, kā veidot savu aizstāvību Bodes lietā, tomēr neizslēdza arī iespēju, ka tas var būt saistīts ar citu viņa klientu lietām.

Pēc advokāta domām, «šīs prettiesiskās darbības» veic Satversmes aizsardzības birojs (SAB) kopā ar KNAB.

Viņš vērsies ar iesniegumiem pie ģenerālprokurora Jāņa Maizīša, SAB direktora Jāņa Kažociņa, KNAB priekšnieka Alekseja Loskutova un Drošības policijas priekšnieka Jāņa Reinika, izsakot bažas sakarā ar advokātu biroja novērošanu, advokātu izsekošanu, advokātu telefonu noklausīšanos un ar klientiem vesto sarunu ierakstīšanu.

Grūtups norādījis, ka saskaņā ar Advokatūras likumu, advokāti ir neatkarīgi un pakļauti tikai likumam, kas aizliedz jebkurai personai kontrolēt pasta, telegrāfa korespondenci un dokumentus, kurus advokāti saņēmuši vai sastādījuši, sniedzot juridisko palīdzību. Tāpat aizliegts kontrolēt advokātu juridiskās palīdzības sniegšanai izmantojamās informācijas sistēmas un sakaru līdzekļus, arī elektroniskos, noņemt no tiem informāciju un iejaukties to darbībā.

Šāda advokātu darbības kontrole ir pretlikumīga un aizskar personas tiesības uz taisnīgu tiesu, kas nostiprinātas Satversmes 92. pantā, uzskata Grūtups.

KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs aģentūrai LETA teica, ka, veicot visas operatīvās darbības, KNAB vienmēr rīkojas likuma ietvaros. Viņš pauda neizpratni par advokāta pārmetumiem KNAB.

LETA jau ziņoja, ka Bode ar Loskutova rīkojumu tika atstādināts no amata par apkaunojošu rīcību, kas nav savienojama ar amatpersonas statusu. Apkaunojošā rīcība bijusi atrašanās darba vietā reibuma stāvoklī un nepiedienīga uzvedība, kas varēja kaitēt darba devēja interesēm un apdraudēt citu darbinieku intereses, tādēļ bija nepieciešama tūlītēja rīcība.

Savukārt Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) pirms Lieldienām nosūtīja Loskutovam rezolūciju, kurā lūdzis pārskatīt lēmumu par Bodes atlaišanu.

KNAB, uzskatot premjera rīkojumu par prettiesisku, vērsās Ģenerālprokuratūrā, norādot, ka Kalvīša dokumentā nav minēts motivēts lēmums par Loskutova rīkojuma atcelšanu, kā arī nav minēts KNAB priekšnieka rīkojuma tiesiskuma un lietderības izvērtējums.

Kalvītis atzina, ka viņu pārsteidz Loskutova rīcība, vēršoties Ģenerālprokuratūrā, jo KNAB vadītājs nav spējis pamatot Bodes atlaišanu.

Premjers uzdeva ierosināt dienesta pārbaudi pret KNAB vadītāju.

Tikmēr Bode vērsās ar prasību tiesā, lūdzot atjaunot viņu amatā. Viņš nepiekrīt apgalvojumam, ka atradies darba vietā reibuma stāvoklī. Bode skaidro, ka saspringtā darba režīma dēļ lietojis ārsta noteiktu antidepresantu, kura klātbūtni asinīs arī konstatējusi ekspertīze.

Grūtupam aizdomas par biroja telefonsarunu noklausīšanos

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.09.2017
Ienākt apollo.lv