Grūtups: Latviešu nācijai atlikuši nepilni 30 gadi

Apollo
515 komentāri

Nācija beidz pastāvēt, ja tā samazinās zem miljona, un, ja saglabāsies līdzšinējie iedzīvotāju izbraukšanas tempi, līdz 2042.gadam latviešu nācija būs izzudusi, to intervijā žurnālam «Sestdiena» norādījis advokāts Andris Grūtups.

Grūtups: Latviešu nācijai atlikuši nepilni 30 gadi

Foto:Evija Trifanova/LETA

«Jānis Stradiņš man reiz izmeta frāzi, ka Krišjānis Valdemārs latviešu pastāvēšanu esot aprēķinājis līdz 2042.gadam. Protams, tā gada tuvošanās un tendences dara bažīgu. Paskaitiet — ja saglabājas līdzšinējie izbraukšanas tempi, nav grūti izrēķināt, kas te līdz 2042.gadam būs palicis. Nepilni 30 gadi, un viss. Nācija beidz pastāvēt, ja samazinās zem miljona,» skaidrojis Grūtups, kurš jau četrus gadus sponsorā reklāmas klipus, kuros aicina, lai cilvēki nebrauc prom.

Grūtups uzskata, ka pagaidām nākotnes izredzes izskatās slikti, atgādinot, ka Latvijā nav arī īstas nacionālās ideoloģijas.

«Sāk ienākties pēdējo 10–15 gadu augļi, kad esam sabiedrība bez īstas nacionālās ideoloģijas. Kurš vainīgs? Gan vecāki, gan skolotāji, kas paši nezina, ko māca, gan žurnālisti,» klāsta Grūtups.

Pilnu interviju lasiet žurnālā «Sestdiena»!

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv