Grūtups par Latvijai piemērotāko uzskata prezidentālu valsts pārvaldi

Apollo
0 komentāru

Pazīstamais advokāts Andris Grūtups, viesojoties Saeimas izmeklēšanas komisijā par nekārtībām tiesu sistēmā, norādīja, ka pašreizējos apstākļos efektīvākā demokrātiskā iekārta Latvijai būtu prezidentāla.

Andris Grūtups

Foto: AFI

«Uzskatu, ka būtu jāiet uz prezidentālu iekārtu. Tas ļautu daudz konsekventāk arī nodalīt valsts izpildvaru no tiesu varas,» viņš teica un paskaidroja, ka, viņaprāt, patlaban netiek īstenota un pat izstrādāta valsts politika, lai sekmīgi varētu attīstīt latviešu nāciju.

Turklāt advokāts pieļāva, ka būtu labums arī no prezidenta pilnvaru termiņa pagarināšanas līdz pieciem vai sešiem gadiem.

Grūtups piebilda, ka viņš šajā viedoklī nav vientuļš un krīzes apstākļi tikai veicina šādas idejas attīstību.

Pazīstamā advokāta teiktajam piekrita arī «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK deputāts Imants Kalniņš, savukārt viņa partijas biedrs Juris Dobelis interesējās, kurš varētu būtu tas, kas tik vērienīgus Satversmes grozījumus varētu izstrādāt.

Grūtups pauda pārliecību, ka sabiedrībā ir cilvēki, kam tas būtu pa spēkam. Vienlaikus viņš veltīja kritiku sabiedrībā augsti vērtētajam konstitucionālo tiesību ekspertam Egilam Levitam. «Neapšaubāmi viņam ir pārliecinošas runas spējas, bet par to gudrību, ko viņš pauž, man ir stipri lielas bažas,» sacīja Grūtups.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv