Grūtups: sarunas noklausītas ar bijušo Parex vadītāju ziņu

Apollo
0 komentāru

Pazīstamais advokāts Andris Grūtups otrdien, viesojoties Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijā, norādīja, ka viņa rīcībā esošā informācija liecina, ka grāmatā «Tiesāšanās kā ķēķis» iekļautās sarunas noklausītas pēc bijušo «Parex bankas» vadītāju iniciatīvas.

Andris Grūtups

Foto: AFI

Grūtups minēja, ka vēlāk sarunu materiālus pārpirkuši Ventspils uzņēmēji, lai cīnītos pret Grūtupa biroju. Viņa birojs tolaik nodarbojies ar vairākām lietām, kurās bijis iesaistīts arī Aivars Lembergs.

«Neko nevaru apgalvot,» gan vairākkārt uzsvēra advokāts, paskaidrojot, ka šo informāciju viņam snieguši citi avoti.

Uz deputātu interesi par grāmatas radīto ietekmi Grūtups atzīmēja, ka viņa biroju tas noteikti skāra, kā arī dalījās pārdomās par tieslietu sistēmas pārstāvju sabojātajām attiecībām.

«Visi mediji par to vēstīja... Protams, tāda ažiotāža traucēja arī [advokātu biroja] darbu. Kaut kādā mērā šis izdevums savu mērķi sasniedza,» komentēja Grūtups.

«[Grāmata] sabojāja, saindēja šo atmosfēru - padarīja [tiesu sistēmas darbiniekus] aizdomīgus un neiecietīgus,» sacīja advokāts.

Savas attiecības ar grāmatas autoru Lato Lapsu gan Grūtups komentēja atturīgi.

«Ar Lato Lapsu pēdējo reizi tikos pirms divpadsmit gadiem, kad viņš strādāja «Rīgas Laikā» un atnāca uz interviju,» pastāstīja advokāts, piebilstot, ka vien reizi ir sazvanījies ar Lapsu.

«Trīs dienas pirms grāmatas iznākšanas mani informēja par to [grāmatu un tās saturu]... gribēju uzzināt kaut ko vairāk,» paskaidroja Grūtups, atsaucoties uz vienīgo telefonsarunu.

«Lapsa neatbildēja, dīvaini izrunājās... es sapratu, ka kopīgu valodu neatradīšu. Viņš arī vēlāk nav manu viedokli prasījis,» teica advokāts, apliecinot, ka arī nav vēlējies ar Lapsu vairāk tikties.

«Uzskatu, ka viņš ir tikai izpildītājs,» noteica Grūtups, grāmatas tapšanu skaidrojot ar Lapsas «merkantilajām interesēm».

Grāmata «Tiesāšanās kā ķēķis» iznāca 2007.gada augustā. Tajā tika publiskotas iespējamās telefonsarunas starp advokātu Andri Grūtupu un tiesnešiem, kurās juristi saskaņo atsevišķu lietu tiesas spriedumus. Ģenerālprokuratūra izveidoja īpašu darba grupu iesniegto telefonsarunu pārbaudei un vairāku Augstākās tiesas un Rīgas apgabaltiesas tiesnešu rīcībā konstatēja pārkāpumus, taču kriminālprocesus neierosināja.

Savukārt tā paša gada septembrī tika izveidota parlamentārās izmeklēšanas komisija, kuras uzdevums bija vētīt grāmatā publicēto informāciju. Komisijas vadību uzticēja «tēvzemietim» Jurim Dobelim. Lai arī parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbība saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli tika noteikta uz sešiem mēnešiem, Dobeļa vadītās komisijas darbības laiks jau vairākkārt pagarināts, un tā darbojas joprojām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv