Gruzijas premjers veic valdības reorganizāciju

Apollo
6 komentāri

Gruzijas premjerministrs Giorgijs Kvirikašvili pirmdien paziņojis par kabineta reorganizāciju un vairāku ministriju apvienošanu nolūkā mazināt birokrātiju un ietaupīt valsts līdzekļus.

Gruzijas premjers veic valdības reorganizāciju

Foto: AP/Scanpix

«Pienācis laiks mainīt valdības struktūru, lai izveidotu efektīvāku valsts aparātu, kā arī samazinātu birokrātiju un administratīvās izmaksas,» preses konferencē norādīja Kvirikašvili.

Viņš piebilda, ka ministru skaits tiks samazināts no 18 līdz 14.

Līdzšinējais finanšu ministrs Dmitrijs Kumsišvili kļūs par ekonomikas ministru, aizstājot Giorgiju Gahariju, kas ieņems iekšlietu ministra amatu.

Savukārt līdzšinējais Gruzijas Dzelzceļa vadītājs Mamuka Bahtadze kļūs par finanšu ministru.

Lai īstenotu pārmaiņas kabineta sastāvā, jāatkāpjas visai valdībai un jaunajam kabinetam jāiztur uzticības balsojums parlamentā, kurā dominē Kvirikašvili pārstāvētā partija «Gruzijas Sapnis».

Opozīcija jau sen kritizējusi Kvirikašvili par pārmērīgu birokratizāciju un valsts līdzekļu nelietderīgu izšķiešanu.

«Piedāvātajām izmaiņām nav jēgas, jo nesen pieņemtajā valsts budžetā nav paredzēta administratīvo izmaksu samazināšana,» komentējot premjera paziņojumu, sarunā ar aģentūru AFP atzinis opozīcijā esošās partijas «Eiropeiskā Gruzija» līderis Giga Bokerija.

«Pēdējo piecu gadu laikā Gruzijas birokrātija pieaugusi par aptuveni desmit procentiem, bet valdības izmaksas pastāvīgi aug un sasniegušas trīs procentus no IKP,» piebildis Bokerija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv