Gudele: Latvijā pastāv arī rūpnieciskā spiegošana

Apollo
0 komentāru

Jautāta, vai Latvijā ir aktuāla kiberterorisma problēma, bijuši ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele sarunā ar laikrakstu «Chas» norāda, ka šī problēma aktuāla ne vien Latvijai, bet visām valstīm.

Ina Gudele.

Ina Gudele.

Foto: Ieva Čīka/LETA

«Par laimi Latvijai nopietni hakeru uzbrukumi līdz šim nav bijuši. Sīki mēģinājumi kā, piemēram, ieiešana svešās informācijas sistēmās vai mājaslapu uzlaušana, tiek veikti ik sekundi. Pie mums, starp citu, ir arī industriālā spiegošana,» sacīja Gudele.

«Piemēram, mūsu bankas, ļoti lielu uzmanību pievērš datu aizsardzībai. Īpaši pēc notikumiem Igaunijā 2007.gadā, kad mūsu kaimiņvalsts tika pakļauta masveida hakeru uzbrukumiem. Mēs guvām mācību, bet izrādījās, ka ne pietiekamu,» pauda bijusī e-lietu ministre.

Gudele tāpat uzskata, ka valsts pārvaldes sektorā ir par maz labu informācijas tehnoloģiju speciālistu. «Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka tam valstij nav jāuztur programmētāju štats, jo valsts aparāts var lietot to uzņēmumu pakalpojumus, kas apkalpo viņu sistēmas,» sacīja Gudele.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv