Gulbis otrajā kārtā pārspēj Šardī

Latviešu labākais tenisists Ernests Gulbis šodien Sanktpēterburgas ATP turnīra otrās kārtas mačā ar 7-6 (9:7) un 6-3 uzvarēja Francijas tenisistu Žeremī Šardī.

Ernests Gulbis

Pirmos četrus geimus abi tenisisti diezgan pārliecinoši uzvarēja pie savām servēm, bet piektajā geimā Gulbim bija divas breikbumbas, taču Šardī tās atspēlēja un uzvarēja arī geimā (2-3). Devītajā geimā Gulbim atkal bija breikbumba, tomēr arī šoreiz francūzis to prata atspēlēt un pēc ilgas izspēles tomēr uzvarēja geimu (4-5). Gulbis ieguva divas breikumbas arī 11. geimā, taču atkal izdevība lauzt Šardī servi netika izmantota. Seta uzvarētājs noskaidrojās tikai taibreikā, kurā latviešu tenisists pieveica Šardī ar 9:7.

Otrā seta otrajā un ceturtajā geimā Gulbis lauza pretinieka servi, uzvarēja trīs geimos pie savas serves un izvirzījās vadībā ar 5-0. Tomēr tad latviešu tenisists zaudēja gan abus geimus pie Šardī serves, gan vienu pie savas serves un rezultāts kļuva 5-3. Par laimi pārsteigumi ar to beidzās un devītajā geimā Gulbis uzvarēja savas serves izspēles un izcīnīja uzvaru visā mačā.

Par otrās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 45 punktus ATP pasaules rangā, kurā latviešu tenisists šonedēļ ieņem 100. vietu, kamēr Šardī ir 32. vietā.

Ceturtdaļfinālā Gulbja pretinieks būs argentīnietis Horasio Zevaljosu, kas šajā turnīrā izsēts ar astoto numuru un otrajā kārtā ar 6-3 un 6-1 pieveica Ukrainas tenisistu Oleksandru Dolgopolovu.

Atgādinām, ka Sanktpēterburgas turnīra pirmajā kārtā Gulbis divos setos pieveica vācieti Floriānu Maijeru.