Gulbis pārspēj Karloviču un pirmoreiz uzvar ATP turnīrā Pozitīvi

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis svētdien triumfēja Delrejbīčas «ATP World Tour 250» sērijas turnīrā, finālspēlē pieveicot horvātu Ivo Karloviču, kurš izlikts ar pirmo numuru.

Ernests Gulbis

Latviešu tenisists Ernests Gulbis izcīnījis pirmo ATP turnīra uzvarētāja titulu, finālā divos setos pārspējot horvātu Ivanu Karloviču.

Gulbis šajā mačā pirmajā setā bija pārāks ar 6-2, bet otrajā setā pārspēja horvātu tenisistu ar 6-3. Latvijas tenisistam šis ir pirmais ATP kategorijas tituls vienspēļu sacensībās.

Par izcīnīto uzvaru Gulbis nopelnīja 250 reitinga punktus un ATP rangā noteikti pacelsies uz piekto desmitu.

Pirmajā setā Gulbis divas reizes lauza viena no pasaulē labākajiem servētājiem servi un no 2-2 panāca 6-2. Otro setu sekmīgāk uzsāka horvāts un panāca 3-1, tomēr mača beigas atkal pārliecinošāk nospēlēja latvietis, triumfējot ar 6-3.

Par panākumu latvietis saņems 75 700 ASV dolāru (39 136 latus) un jaunu «Porsche» automašīnu.

Jau ziņots, ka Gulbis ATP turnīra pusfinālā bija iekļuvis otro nedēļu pēc kārtas. Tomēr pagājušajā nedēļā Memfisas «ATP World Tour 500» sērijas turnīrs bija prestižākas kategorijas.

Pirmo finālu viņš sasniedza savā 66. ATP turnīrā, bet iepriekš Gulbis uzvarēja divos ATP kategorijas dubultspēļu turnīros.

ATP pasaules rangā Gulbis patlaban ieņem 72. vietu, jo pagājušajā nedēļā pēc sekmīgā starta Memfisas turnīrā latvietis rangā pakāpās par 27 vietām.

Turnīra pirmajā kārtā Gulbis ar 6-4 un 7-6 (7:5) pārspēja kvalifikāciju pārvarējušo amerikāni Raienu Herisonu, pēc tam ar 6-1 un 6-4 pieveica sev ļoti neērto pretinieku Teimurazu Gabašvili no Krievijas, kuram iepriekš bija zaudējis visās četrās savstarpējās tikšanās reizēs, ceturtdaļfinālā ar 7-6 (7:2), 6-4 pārspēja argentīnieti Leonardo Maijeru, bet pusfināla mačā latvietis ar 6-4 un 6-4 pārspēja somu Jarko Nieminenu.