Gulbis piekāpjas del Potro

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis Oklendas «ATP World Tour 250» sērijas turnīra otrās kārtas spēlē aizvadītajā naktī ar 6:4, 4:6 un 1:6 piekāpās argentīnietim Huanam Martinam del Potro, kurš turnīrā izlikts ar pirmo numuru.

Ernests Gulbis

Oklendas «ATP World Tour 250» turnīra otrajā kārtā Ernests Gulbis trīs setos atzina pasaules devītās raketes Huana Martina del Potro pārākumu.

Šis bija sestais turnīrs pēc kārtas, kurā Gulbis piedzīvojis zaudējumu otrajā kārtā un devītais turnīrs, kurā viņš nav ticis tālāk par otro kārtu.

Maču ar servi uzsāka Gulbis un jau pirmajā izspēlē izpildīja netveramu servi. Turpinājumā gan del Potro spēja pat iegūt breikbumbu, tomēr latvietis ar otro eisu to atspēlēja un pirmo geimu uzvarēja. Servējot del Potro, latviešu tenisists nopietnu pretestību viņam izrādīt nespēja, bet trešajā geimā argentīnietis jau ieguva divas breikbumbas, no kurām izmantoja pirmo un panāca 2:1. Ceturtais geims Gulbim bija pārliecinošākais no mačā sākumā aizvadītajiem. Tajā viņš pieļāva tikai vienu nepiespiesto kļūdu, ieguva divas breikbumbas, izmantojot jau pirmo un panākot 2:2.

Septītajā geimā pie Gulbja serves pārliecinošāk nospēlēja argentīnietis, izvirzoties vadībā ar 4:3, bet jau nākamajā geimā latviešu tenisists atkal spēja atspēlēties, izlīdzinot rezultātu. Savas serves geimu Gulbis uzvarēja pārliecinoši, bet tikpat droši viņš turpināja spēlēt arī laikā, kad servēja del Potro un ieguva punktu arī pie viņa serves, panākot 6:4 un noslēdzot pirmo setu ar uzvaru. Ja spēles sākumā daudz vairāk nepiespiesto kļūdu izpildīja Gulbis, tad seta izskaņā jau del Potro bija izvirzījies vadībā šajā rādītājā, kas arī izpaudās mača rezultātā.

Otrajā setā Gulbis uzvarēja pirmajās sešās izspēlēs, tomēr pēc diviem geimiem rezultāts bija neizšķirts. Līdzīga cīņa turpinājās līdz devītajam geimam, kad Gulbis uz savas serves uzvarēja pirmajās divās izspēlēs, tomēr nākamajās četrās pārāks bija argentīnietis un panāca 5:4, nokļūstot soļa attālumā no uzvaras setā. Radušos iespēju viņš izmantoja, nākamajā geimā uzvarot pārliecinoši un svinot uzvaru setā ar 6:4.

Trešajā setā jau iniciatīvu pilnībā bija pārņēmis par Gulbi nepilnu mēnesi jaunākais del Potro, trīs reizes gūstot punktus pie latvieša serves un triumfējot ar 6:1.

Jau ziņots, ka pirmās kārtas mačā otrdien Gulbis nepilnu divu stundu laikā ar 6:4, 6:7 (5:7) un 6:1 pieveica spāni Marselu Granoljeru. Par iekļūšanu otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 20 pasaules ranga punktus.

Gulbis šonedēļ jaunākajā ATP pasaules rangā ieņem 51. vietu, bet 20 gadus vecais del Potro, kuram Oklendā pirmā kārta bija brīva, pašlaik ir devītajā vietā.

Latviešu tenisists pirms šī mača ar savu vienaudzi del Potro bija ticies vienu reizi, kad 2007. gada Sinsinati «Masters Series» kvalifikācijā viņam piekāpās ar 5:7 un 3:6.

Pēc šī turnīra visi tenisisti dosies uz Melburnu, kur nākamajā nedēļā sāksies gada pirmais «Grand Slam» turnīrs - Austrālijas atklātais čempionāts, bet pamatturnīra izloze norisināsies jau piektdien.