Gulbis taibreiku trillerī zaudē Tsongam

Bangkokas ATP turnīra otrajā kārtā latviešu tenisists Ernests Gulbis šodien ar 7-6 (7:3), 6-7 (4:7) un 6-7 (2:7) piekāpās pasaules septītajai raketei francūzim Žo-Vilfrīdam Tsongam.

Ernests Gulbis

Ernests Gulbis bija tuvu tam, lai lauztu otrās kārtas lāstu, tomēr beigās nācās atzīt pasaules septītās raketes Žo-Vilfrīda Tsongas pārākumu.

Pirmajā setā līdz pat desmitajam geimam abi tenisisti spēja uzvarēt geimus pie savas serves. Desmitajā geimā Gulbis pie savas serves nonāca zaudētājos ar 0:40, tomēr spēja atspēlēt trīs breikbumbas un izcīnīt uzvaru. Nākamajos divos geimos gan Tsonga, gan Gulbis nosargāja savu servi, tādejādi seta uzvarētājs noskaidrojās taibreikā, kurā ar 7:3 parāks izrādījās latviešu tenisists.

Otrajā setā Gulbis un Tsonga uzvarēja visos geimos pie savām servēm, tādejādi uzvarētāja liktenis tāpat kā pirmajā setā izšķīrās taibreikā. Tā sākumā Tsonga uzvarēja izspēlē pie Gulbja serves, bet pēc tam pie savas serves izvirzījās vadībā jau ar 3:0. Turpinājumā latviešu tenisistam atspēlēties vairs neizdevās un nācās samierināties ar zaudējumu (4:7).

Arī izšķirošais trešais sets aizritēja pēc līdzīga scenārija kā pirmie divi seti, jo nevienam no tenisistiem neizdevās lauzt pretinieka servi un mača uzvarētājs kļuva zināms tikai taibreikā. Jau pirmajā izspēlē Gulbim izdevās uzvarēt pie pretinieka serves, bet pēc divām savām servēm noturēt vadību (2:1). Taču tad četrus punktus pēc kārtas guva Tsonga, izvirzoties vadībā ar 5:2, bet Gulbis atspēlēties vairs nespēja.

Ceturtdaļfinālā Tsonga tiksies ar krieva Marata Safina un šveicieša Marko Čudinelli spēles uzvarētāju.

Atgādinām, ka pirmajā kārtā Gulbis ar 7-6 (9:7) un 6-2 uzvarēja indieti Somdevu Devarmanu. Par iekļūšanu otrajā kārtā latviešu tenisists nopelnīja 20 ATP pasaules ranga ieskaites punktus.