Gulbis un Sevastova — Latvijas gada tenisisti

Latvijas Tenisa savienības gada noslēguma pasākumā par sezonas labākajiem spēlētājiem atzīts Ernests Gulbis un Anastasija Sevastova, vēsta portāls «diena.lv».

Lai gan Gulbis gada nogalē ATP rangā nokritis par vairākām vietām, jau iepriekš diezgan droši varēja prognozēt, ka viņš tiks atzīts par Latvijas gada tenisistu. To pašu var teikt arī par Sevastovu, kur pašlaik WTA rangā atrodas 81. vietā un šogad guva pirmo panākumu «Grand Slam» turnīros.

Labākās komandas tituls šogad tika piešķirts gan Deivisa kausa kungu izlasei, gan Federācijas kausa dāmu komandai. Kungi Deivisa kausā atguva vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet dāmas iekļuva Federācijas kausa Eiropas/Āfrikas pirmajā grupā.

Gada izaugsmes balvu ieguva 17 gadu vecā Diāna Marcinkeviča, kura šogad kļuva par Latvijas otro raketi. Gada cerības balva tika Artūram Kazijevam, kurš šogad kļuva par vairākkārtēju valsts čempionu.

Gada seniora titulu saņēma Latvijas izlases kapteinis Ģirts Dzelde, kurš šogad izcīnīja 4. vietu pasaules čempionātā senioriem. Dzelde ieņem 5. vietu pasaules rangā vecuma grupā virs 45 gadiem.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēmis Ilmārs Solims, kura audzēkņu vidū bijuši tādi Latvijas tenisisti kā Irina Kuzmina, Artūrs Kazijevs un citi.