Gulbis zaudē Dodidžam un izstājas no Zagrebas turnīra

Latviešu tenisists Ernests Gulbis «ATP World Tour 250» sērijas turnīrā Zagrebā (Horvātija) šodien otrajā kārtā ar 6:7 (3:7) un 4:6 atzina mājinieka Ivana Dodidža pārākumu, kas pasaules rangā ieņem tikai 425. vietu.

Jau spēles pirmajā geimā pie Dodidža serves Gulbim bija trīs breikbumbas, tomēr nevienu no tām viņš izmantot nespēja. Turpinājumā tenisisti uzvarēja izspēlēs pie savas serves un nevienam no viņiem neradās iespējas lauzt pretinieku servi līdz pat 11. geimam, kad latvietis atkal spēja iegūt breikbumbu, ko šoreiz izmantoja un panāca 6-5.

Nākamajā geimā Gulbis varēja noslēgt setu savā labā, tomēr Dodidžs spēja lauzt latvieša servi, un rezultāts kļuva 6-6, kas nozīmēja, ka mačam jāturpinās taibreikā. Taibreikā Gulbis bija vadībā ar 2:0, bet nespēja noturēt pārsvaru un zaudēja ar 3:7.

Otrā seta piektajā geimā Dodidžam izdevās lauzt Gulbja servi, izvirzoties vadībā ar 3-2. Iespēja lauzt latviešu tenisista servi Dodidžam bija arī pie rezultāta 4-2, tomēr Gulbis spēja septītajā geimā izcīnīt uzvaru, panākot 3-4. Taču nākamajos geimos Dodidžs turpināja stabili spēlēt pie savas serves, nedodot Gulbim iespējas izlīdzināt rezultātu.

Pie rezultāta 5-3, Gulbim pieļaujot dubultkļūdu servēs, Dodidžs ieguva savu pirmo mačbumbu, tomēr arī šoreiz Gulbis spēja noturēties mačā un panākt 4-5. Tomēr arī nākamajā geimā Gulbim pretinieka servi lauzt neizdevās, un Dodidžs otrajā setā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 6-4.

Turnīra ceturtdaļfinālā Dodidžs tiksies ar horvāta Mario Ančiča un krieva Teimuraza Gabašvili savstarpējā mača uzvarētāju.

Atgādinām, ka pirmajā turnīra kārtā Gulbis ar 4:6, 6:4 un 6:4 pieveica krievu tenisistu Dmitriju Tursunovu, kas ATP rangā ieņem 30. vietu, bet Dodidžs negaidīti apspēlēja turnīra pirmo numuru Igoru Andrejevu no Krievijas.