Gulbja uzvaru sērija pārtrūkst 1/8 finālā pret Nadalu Attēlu galerija

83 komentāri

Latviešu tenisists Ernests Gulbis šorīt Indiānvelsas «ATP Masters 1000» turnīra astotdaļfinālā divarpus stundu cīņā ar 6-4, 4-6 un 5-7 piekāpās Spānijas tenisistam Rafaelam Nadalam.

Pirmajā setā abi tenisisti ilgu laiku neļāva pretiniekam iegūt breikbumbu, tomēr tuvāk breikam bija latvietis. Seta desmitajā geimā Gulbim beidzot izdevās iegūt breikbumbu, kura arī tika izmantota un ļāva nodrošināt uzvaru setā.

Otrajā setā Nadals jau pirmajā geimā ieguva trīs breikbumbas, no kurām trešo izmantoja, tomēr ceturtajā geimā Gulbis ar otro breikbumbu spēja lauzt spāņu tenisista servi un panākt neizšķirtu 2-2. Septītajā geimā Nadals vēlreiz uzvarēja pie Gulbja serves, turklāt neļāva latvietim gūt nevienu punktu, bet devītajā geimā latvietim pat nācās atspēlēt trīs setbumbas, lai turpinātu cīņu setā. Desmitajā geimā Nadals servēja par uzvaru setā un neļāva Gulbim apdraudēt viņa uzvaru.

Izšķirošā seta ceturtajā geimā Gulbis ieguva pirmo breikbumbu, tomēr Nadals to atspēlēja un izlīdzināja rezultātu (2-2). Turpinājumā risinājās aizraujoša cīņa katrā geimā, bet 11. geimā Nadals ieguva divas breikbumbas un spēja lauzt Gulbja servi. Nākamajā geimā spānim izdevās pabeigt maču, tādējādi pārtraucot Gulbja 13 uzvaru sēriju ATP turnīros.

Turnīra ceturtdaļfinālā Nadals mērosies spēkiem ar pasaules otro raketi, Šveices tenisistu Rodžeru Federeru, kurš tikai sīvā trīs setu cīņā pieveica savu tautieti Staņislasu Vavrinku.

Atgādinām, ka Indiānvelsas turnīra pirmajā kārtā Gulbis ar 6-3 un 6-2 pieveica spāni Felisiāno Lopesu (34.), otrajā kārtā ar 6-2 un 6-0 sagrāva pasaules devīto raketi, serbu Janko Tipsareviču, bet trešajā kārtā ar 5-7, 6-3 un 6-4 uzvarēja itālieti Andreasu Sepi (20.).