Gulēšana vienā gultā kaitē pāra veselībai

Apollo
0 komentāru

Pāriem, kas vēlas saglabāt labu veselību un attiecības, vajadzētu apsvērt iespēju gulēt atsevišķi, paziņojuši britu zinātnieki.

Gulēšana vienā gultā kaitē pāra veselībai

Foto: «Scanpix»/AP

Kā britu zinātnes festivāla apmeklētājiem pavēstījis vadošais miega speciālists Nīls Stenlijs no Sari universitātes, guļot vienā gultā, pāri riskē ar savu veselību un attiecībām, jo partnera krākšana un segas raušana uz savu pusi var traucēt veselīgu miegu un izraisīt konfliktus. Kā atklājies pētījumā, vidēji 50% pāru cieš no miega traucējumiem, ja abi partneri guļ vienā gultā.

Kā norādījis Stenlijs, kas arī pats guļ atsevišķi no sievas, mūsdienu tradīcija gulēt kopīgā laulības gultā aizsākusies līdz ar industriālo revolūciju, kad, pārvācoties uz pārapdzīvotām pilsētām, cilvēki bija spiesti samierināties ar mazāku dzīvojamo platību. Pirms Viktorijas laikmeta laulātie nereti gulēja atsevišķi. Savukārt Senajā Romā laulības gulta tika izmantota tikai intīmajām attiecībām, nevis gulēšanai.

Pēc Stenlija vārdiem, arī šodien cilvēkiem vajadzētu apsvērt iespēju rīkoties līdzīgi. «Viss atkarīgs no tā, kas dara jūs laimīgu. Ja, guļot kopā, jūs abi izguļaties labi, nemainiet to, taču nebaidieties rīkoties citādi. Mēs visi zinām, kā tas ir, kad pēc apskaušanās mēs pasakām: «Tagad es pagulēšu» — un aizgriežamies uz gultas otru malu. Kāpēc tad vienkārši neaiziet citur?»

Kā paskaidroja Stenlijs, nekvalitatīvs miegs var izraisīt depresiju, sirds un asinsvadu slimības, elpošanas sistēmas slimības, autoavārijas, kā arī šķiršanos.

Sari universitātes sociologs Roberts Medovss piebildis: lai arī cilvēki domā, ka viņi labāk guļ, kad ir kopā ar partneri, pierādījumi liecina par pretējo. Veicot pētījumu, kurā piedalījās 40 pāri, viņš atklāja: pastāv 50% iespējamība, ka, grozoties miegā, tiks traucēts otra partnera miegs.

Tomēr pāri nelabprāt guļ atsevišķi — tikai 8% cilvēku vecumā no 40 līdz 60 gadiem guļ atsevišķās istabās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv