Gunāra Pieša mantojums - dāvana Kino muzejam

Apollo
0 komentāru

Gunāra Pieša vārds pazīstams jau vairākām paaudzēm: Piesis ir latviešu literatūras klasikas, mītiskā un pasaku motīvu iedzīvinātājs kinematogrāfā - filmās "Nāves ēnā" (1971), "Pūt, vējiņi!" (1973), "Sprīdītis" (1985), "Maija un Paija" (1990), kā arī autors tādiem savā laikā asi kritiski vērtētiem darbiem kā "Kārkli pelēkie zied" (1961, debija pilnmetrāžas spēles kino).

Gunāra Pieša mantojums - dāvana Kino muzejam

Publicitātes foto

Pavisam negaidīti Rīgas Kino muzejā nonākusi daļa no viņa mantojuma. To savā iegādātajā lauku īpašumā - bijušajā Pieša mājā - atradusi Evija Morse-Buch ar kungu.

Tādējādi Kino muzeja īpašumā nonācis vairāk kā 300 vienību vērtīgu laika liecību un personisku dokumentu - 1960. - 1980. gadu fotogrāfijas, kurās redzams pats režisors, viņa ģimene un laikabiedri, foto no filmu uzņemšanas laukumiem, viņa personiskās dienasgrāmatas un piezīmes, kurās režisors skrupulozi intelektualizē par laikmeta sociālajām un mākslas kolīzijām, kinematogrāfa vispārīgiem jautājumiem, studiju laiku Maskavas kinoinstitūtā (VGIK), viņa slaveno filmu scenāriji ar piezīmēm, filmu plakāti, u.c. . Materiālu vēl tikai gaida apguve un padziļināta izpēte.

Tas ir milzīgs ieguvums un lielisks papildinājums jau esošajiem režisora materiāliem. Kino muzeja Sinematēkā ikvienam apmeklētājam iespējams noskatīties visas augšminētās Pieša filmas.
Izsakām lielu pateicību dāvinātājiem un novērtējam tik rūpīgu un ieinteresētu attieksmi pret zūdošām un retām Latvijas kino vēstures liecībām un aicinām ziedot muzejam arī turpmāk!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv