Hauka: Latvijas zemes pārdošana ārzemniekiem ir reāla problēma

Apollo
1 komentārs

Latvijas zemes pārdošana ārzemniekiem ir reāla problēma, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes locekle Agita Hauka.

Hauka: Latvijas zemes pārdošana ārzemniekiem ir reāla problēma

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Viņa norādīja, ka Latvijā ir sastopamas mazās un lielās zemnieku saimniecības. Kamēr lielās zemnieku saimniecības galvenokārt strādā eksportam, mazās nodrošina ar vietējo produkciju pašmāju tirgu, kā arī tām ir svarīga loma lauku attīstībā.

Latvijas mazie zemnieki nesaņem pietiekamu atbalstu un, apvainojušies uz valsti, pārdod savu zemi ārzemniekiem, akcentēja LOSP pārstāve.

Viņa norādīja, ka patlaban trūkst statistikas, cik lielas zemes platības nonākušas ārzemnieku rokās, turklāt daļa savus īpašumus kontrolē ar Latvijas iedzīvotāju starpniecību. Daļa savu zemi iznomā atpakaļ Latvijas zemniekiem.

Kā piemēru Hauka minēja Latgali, kur patlaban zemi aktīvi uzpērk zviedri, kas to apmežo, līdz ar to lauksaimniecībā izmantojamās zemes apjomi sarūk. Šajās aktivitātēs iesaistīti Zviedrijas pensiju fondi, kuri ir ieinteresēti nevis lielā peļņā īsā termiņā, bet ilglaicīgā ieguldījumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
26

2017. gada 26. marts

Vārda dienas

Ženija, EiženijaGēlija, Ženijs, Žene, Dženija, Daugirts, Emanuēls, Imanuēls, Gelinta, Gelija, Evgēnija, Eižēnija, Euģenija, Euģēnija, Eugenija, Eugēnija, Evģenija, Evģēnija, Evgenija, Dauģirts

Valūtu kursi

26.03.2017

Lasītākās ziņas

Ienākt apollo.lv