«Heat» otrais NBA čempionu tituls pēc kārtas, MVP - Džeimss Video

8 komentāri

Par NBA šīs sezonas čempioniem aizvadītajā naktī kļuva Maiami «Heat» komandas basketbolisti, izcīnot trešo čempionu titulu kluba pastāvēšanas vēsturē.

Lebrons Džeimss

Finālsērijas izšķirošajā, septītajā spēlē «Heat» savā laukumā ar 95:88 pārspēja Sanantonio «Spurs» komandu, sērijā triumfējot ar 4-3.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tāpat kā pirms gada tika atzīts «Heat» komandas līderis Lebrons Džeimss.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 37 punktiem bija Džeimss, kurš savāca arī 12 atlēkušās bumbas, 23 punktus un desmit atlēkušās bumbas sakrāja Dveins Veids, bet 18 punktus pievienoja Šeins Batjē. «Spurs» rindās ar 24 punktiem un 12 bumbām zem groziem izcēlās Tims Dankans, 19 punkti un 16 atlēkušās bumbas bija Kavaji Leonarda kontā, bet 18 punktus guva Emanuels Džinobili.

Spēles sākums veiksmīgāks padevās «Spurs» komandai, kas izvirzījās vadībā ar 11:4 un 15:10, tomēr pirmo ceturtdaļu ar divu punktu pārsvaru (18:16) pabeidza «Heat». Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki saglabāja nelielu pārsvaru, bet ceturtdaļas vidū «Spurs» panāca neizšķirtu (27:27). Lai gan nākamos sešus punktus guva laukuma saimnieki (33:27), kuriem turpinājumā izdevās saglabāt vadību, neilgi pirms lielā pārtraukuma «Spurs» pārņēma vadību (42:40), tomēr pirmais puslaiks noslēdzās, rezultātam esot 46:44 «Heat» labā.

Trešajā ceturtdaļā lielāko pārsvaru izdevās iegūt «Heat» komandai, kas ceturtdaļas vidū panāca +5 (62:57), bet pirms pēdējām 12 minūtēm mājiniekiem bija minimāls pārsvars (72:71). Pēdējās ceturtdaļas vidū ar Džeimsa un Veida pūlēm laukuma saimniekiem izdevās iegūt sešu punktu vadību (81:75, 83:77), bet pēdējā minūte sākās, rezultātam esot 90:88 «Heat» labā.

27 sekundes līdz mača beigām Džeimss ar kārtējo precīzo metienu no distances panāca 92:88, bet uz neveiksmīgo viesu uzbrukumu Džeimss atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem (94:88), izšķirot mača likteni.

Atgādinām, ka finālsērijas pirmajā mačā «Spurs» viesos uzvarēja ar 92:88, bet otrajā spēlē «Heat» savā laukumā revanšējās ar 103:84. Trešajā mačā Sanantonio laukuma saimnieki izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 113:77, bet ceturtajā spēlē «Heat» revanšējās ar 109:93. Piektajā spēlē «Spurs» basketbolisti savās mājās bija pārāki ar 114:104, bet sestajā mačā Maiami laukuma saimnieki atkal prata panākt izlīdzinājumu sērijā, papildlaikā uzvarot ar 103:100.