Helēna Junsone triumfē iedzīšanā

Pasaules čempionāta desmit kilometru iedzīšanas sacensībās šodien uzvaru svinēja Zviedrijas biatloniste Helēna Junsone.

Helena Jonsson

Pieļaujot divas kļūdas šaušanās, zviedriete finišēja pēc 34 minūtēm un 12,3 sekundēm. Otro vietu sacensībās ieņēma Ketija Vilhelma no Vācijas, kura sestdien uzvarēja sprintā. Vilhelma četrās šaušanās kļūdījās sešas reizes un Junsonei zaudēja 18,3 sekundes. Trešajā vietā finišēja krieviete Olga Zaiceva, kura arī kļūdījās sešas reizes, bet Junsonei zaudēja 24,1 sekundi.

Kā ziņots, 7,5 kilometru sprinta distancē sievietēm sestdien uzvarēja Vilhelma, bet Latvijas pārstāves nespēja kvalificēties iedzīšanas sacensībām. Labākā no Latvijas biatlonistēm bija Gerda Krūmiņa, kura ieņēma 67. vietu. Latvijas komandas līdere Madara Līduma ierindojās 72. vietā, Līga Glāzere finišēja 78. vietā, bet Žanna Juškāne palika 94. vietā.

Pulksten 12.05 pēc Latvijas laika sākās 12,5 kilometru iedzīšanas sacensības vīriešiem, kurās Ilmārs Bricis startēs ar 25. numuru, minūti un 45 sekundes pēc norvēģa Ūles Eināra Bjerndālena, kas startēs pirmais, bet Edgars Piksons trasē dosies kā 59., trīs minūtes aiz Bjerndālena.