Hemiltons izcīna uzvaru Beļģijas GP

Pirmās formulas Beļģijas «Grand Prix» izcīņā šodien uzvaru svinēja «McLaren» britu pilots Lūiss Hemiltons.

Lewis Hamilton

Otro vietu izcīnīja «Red Bull» austrāliešu pilots Marks Vēbers, kurš vakar uzvarēja kvalifikācijas braucienos, bet trešo vietu ieguva poli Roberts Kubica no «Renault» komandas.

Ceturtais finišēja Felipe Masa («Ferrari»), piektais bija Adrians Zutils («Force India»), bet sestajā un septītajā vietā ierindojās «Marcedes GP» piloti Niko Rosbergs un Mihaels Šūmahers. Tāpat pie punktiem Spā trasē tika arī Kamuji Kobajaši («BMW Sauber»), Vitālijs Petrovs («Renault») un Haime Algersvari («Toro Rosso»).

Pašreizējais pasaules čempions Džensons Batons («McLaren») pēc sadursmes ar Sebastjanu Fetelu («Red Bull») izstājās jau sacīkšu 16. aplī. Neilgi pēc tam riepu pārsita Fetels, kurš sacīkšu turpinājumā spēja pakāpties tikai līdz 15. vietai. Bet sešus apļus līdz sacensību beigām avarēja vēl viens no kopvērtējuma līderiem Fernando Alonso («Ferrari»).

Pasaules čempionāta kopvērtējumā par līderi pēc uzvaras kļuva Hemiltons (182 punkti), kuram seko Vēbers (179), Fetels (151), Batons (147) un Alonso (141).

Nākamais pasaules čempionāta posms - Itālijas «Grand Prix» izcīņa - pēc divām nedēļām risināsies Moncas trasē.