Hemiltons triumfē Turcijas GP izcīņā, Vēbers kļūst par kopvērtējuma līderi

Pirmās formulas pasaules čempionāta posmā - Turcijas Lielās balvas izcīņā - šodien uzvaru svinēja «McLaren» komandas pilots Lūiss Hemiltons.

Lewis Hamilton

Otro vietu izcīnīja viņa komandas biedrs, 2009. gada pasaules čempions Džensons Batons, bet trešo vietu uz goda pjedestāla ieņēma «Red Bull» austrāliešu pilots Marks Vēbers.

Tikai soli no pjedestāla palika septiņkārtējais pasaules čempions Mihaels Šūmahers («Mercedes GP»), kuram sekoja viņa komandas biedrs Niko Rosbersg, bet sestais finišēja «Renault» poļu autobraucējs Roberts Kubica.

Tāpat pie punktiem Turcijas «Grand Prix» tika arī Felipe Massa («Ferrari»), Fernando Alonso («Ferrari»), Adrians Zutils («Force India») un Kamuji Kobajaši («BMW Sauber»). Bet no līderiem šodien finišēt nespēja «Red Bull» vācu pilots Sebastjans Fetels.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirmajā vietā ar 93 punktiem izvirzījās Vēbers, 88 punkti ir Batona rēķinā, 84 punkti ir Hemiltonam, 79 punkti - Alonso, bet 78 - Fetelam.

Konstruktoru kausa izcīņā ar 172 punktiem līderos izvirzījusies «McLaren» komanda, par punktu mazāk ir «Red Bull», bet 146 punkti ir «Ferreri».

Pasaules čempionāta nākamais posms risināsies pēc divām nedēļām Žila Vilenēva trasē Monreālā (Kanādas «Grand Prix»).