Hemiltons uzvar Singapūras GP

Lielbritānijas komandas «McLaren-Mercedes» britu pilots Lūiss Hemiltons šodien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) Singapūras «Grand Prix» izcīņā.

Lewis Hamilton

Laternām izgaismotajā Singapūras «Grand Prix» izcīņā triumfēja pagājušās sezonas pasaules čempions Lūiss Hemiltons.

Fotogalerija

Britu autosportists izcīnīja otro uzvaru šajā sezonā un 11. karjerā. Sacensības Hemiltons, kurš pērn kļuva par F-1 pasaules čempionu, sāka no pirmās stata pozīcijas, un vadību spēja veiksmīgi nosargāt.

Otrais, zaudējot nepilnas desmit sekundes, finišēja vācietis Timo Gloks no «Toyota», kuram izdevās teicama sacīkste, jo viņš spēja pakāpties no sestās vietas startā līdz goda pjedestālam, bet trešais palika spānis Fernando Alonso no «Renault».

Ceturto vietu ieņēma «Red Bull» pilots Sebastians Fetels, kurš ilgu laiku bija otrajā vietā, bet pēc neveiksmīga pitstopa, kurā pārkāpa noteikumus, saņēma sodu un noslīdēja zemāk. Viņa komandas biedrs austrālietis Marks Vēbers bremžu problēmu dēļ piedzīvoja avāriju un nefinišēja.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis brits Džensons Batons no «Brawn GP» palika piektais, bet viņa komandas biedrs un sīvākais konkurents cīņā par čempiona titulu brazīlietis Rubenss Barikello ierindojās sestajā vietā.

Sacensību laikā vienu brīdi trasē bija izbraukusi arī avārijas mašīna, jo sadursmi cieta Adriana Zutila un Nika Haidfelda formulas.

Pēc laternu gaismā notikušā Singapūras posma Batonam kopvērtējumā ir 84 punkti, bet Barikello par 15 punktiem mazāk. Trešais ir Fetels, kurš atpaliek par 25 punktiem un viņa izredzes pacīnīties par čempiona titulu kļuvušas teju minimālas, jo līdz čempionāta beigām ir atlikuši vien trīs posmi.

«Brawn GP» ir ļoti tuvu arī uzvarai Konstruktoru kausa izcīņā, jo «Red Bull» apsteidz par 42,5 punktiem.