Hendrikss/Liepiņš izcīna uzvaru Latvijas «Grand Prix» kvalifikācijā

Pasaules motokrosa čempionāta blakusvāģu klasē devītā posma - Latvijas «Grand Prix» izcīņas - kvalifikācijas sacensībās Ķeguma Motocentrā «Zelta Zirgs» sestdien uzvaru savā braucienā izcīnīja Beļģijas pilots Joriss Hendrikss, kura kantētājs ir latvietis Kaspars Liepiņš.

Hendrikss/Liepiņš startēja kvalifikācijas A braucienā, kurā piekto vietu izcīnīja cits Beļģijas sportists Nikijs Pulinkss, kura kantētājs ir divkārtējais pasaules čempions motokrosā blakusvāģu klasē Kaspars Stupelis no Latvijas.

Savukārt B braucienā otro vietu izcīnīja Latvijas ekipāža Māra Rupeika un Haralda Kurpnieka sastāvā, kas piekāpās tikai beļģiem Janam Hendriksam un Timam Smoininksam. Savukārt trešajā vietā ierindojās brāļi Jānis un Lauris Daideri no Latvijas.

Tikmēr trešo vietu šajā braucienā izcīnīja pēdējo sešu gadu pasaules čempions, holandietis Daniels Vilemsens ar stūmēju Svenu Verbrugi, kuriem šīs ir pirmās sacensības kopš Vilemsena jūlija sākumā gūtās traumas.

Tāpat, izcīnot devīto vietu B braucienā, finālbraucieniem kvalificējās igauņu pilots Margo Sons, kura kantētājs ir zem Igaunijas karoga startējošais latvietis Elvijs Mucienieks.

Vēl vienai Latvijas ekipāžai - Arnoldam Sīlim un Gintam Sīlim - par tiesībām piedalīties svētdien paredzētajās sacīkstēs būs jācīnās «pēdējās cerības» braucienā, jo viņi kvalifikācijas B braucienā 18 ekipāžu konkurencē ierindojās 15.vietā.

Savukārt pārējās divas Latvijas ekipāžas - Alvis Tribockis/Kaspars Krievs un Oskars Liepiņš/Ilvars Ameļkins - kvalifikācijas sacensībās tomēr nepiedalījās.

Latvijas «Grand Prix» izcīņas finālbraucieni notiks svētdien. Plkst.13.30 sāksies pirmais brauciens, bet otrajam braucienam starts tiks dots plkst.16.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc aizvadītiem astoņiem posmiem līderpozīcijā ar 272 punktiem atrodas Hendrikss ar Liepiņu, bet viņiem ar 267 punktiem seko Hendrikss/Smoininkss. Ceturtajā vietā ar 253 punktiem atrodas brāļi Daideri, bet uzreiz aiz piektās vietas īpašniekiem, Vilemsena ekipāžas, ir Rupeiks/Kurpnieks, kuri ar 223 punktiem ieņem sesto pozīciju.