«Hipotēku banka» izsola 3500 biroja lietas

Apollo
4 komentāri

Pēc komercdarbības sašaurināšanas VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka») pārdod aptuveni 3500 biroja lietas, biznesa portālam «Nozare.lv» apstiprināja «Hipotēku bankas» pārstāve Sandra Eglīte.

«Hipotēku banka» izsola 3500 biroja lietas

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņa skaidroja, ka «Hipotēku banka» jau pagājušā gada beigās mainīja klientu apkalpošanas vietu tīklu, proti, slēdza bankas norēķinu grupas un šogad lielākoties tajās pilsētās, kur iepriekš bija norēķinu grupas, atvēra «Hipotēku bankas» Attīstības programmu konsultāciju centrus.

«Šie konsultāciju centri telpu un funkciju ziņā ir mazāki par norēķinu grupām, tāpēc visas norēķinu grupās lietotās mēbeles, biroja tehnika un citas mantas bankai vairs nav nepieciešamas. Likums nosaka, ka mantas, kas valsts kapitālsabiedrībai nav nepieciešamas, ir jāpārdod,» atzina Eglīte.

Lai mantas atrastu jaunus īpašniekus, tās kopš februāra tiek pārdotas, izmantojot portālu «birojalietas.lv». Saskaņā ar likumu «Hipotēku bankai» kā valsts kapitālsabiedrībai tās jāpārdod par iespējami augstāku cenu, tāpēc tās tiek pārdotas pēc izsoles principa.

«Summa, kas tiks iegūta no mantu pārdošanas, ir atkarīga no tirgus situācijas. Mantu pārdošanas sākuma cena noteikta atbilstoši tās nolietojumam un atlikušajai bilances vērtībai. Kopumā pārdošanai visā Latvijā paredzētas aptuveni 3500 vienības. Mūsu pieredze rāda, ka pircēji ir gan fiziskas, gan juridiskas personas, daudzi ir mazie uzņēmumi,» sacīja Eglīte.

Kā ziņots, «Hipotēku bankas» komercdaļas tiek pārdotas, jo valdība 2009.gadā nolēma, ka līdz 2013.gada beigām tiks pārtraukta «Hipotēku bankas» komercdarbība, lai nākotnē koncentrētos tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem.

Pērnvasar tika noslēgti līgumi par četru «Hipotēku bankas» komercdaļas pakešu pārdošanu. «Swedbank» iegādājās «Hipotēku bankas» komercdaļas paketes, kurās ir privātpersonu un juridisko personu komercaizdevumi, norēķinu un noguldījumu pakalpojumi. SIA «Swedbank līzings» iegādājās SIA «Hipolīzings». Savukārt pensiju 2.līmeņa plānu pārvaldīšanas paketi iegādājās «SEB Wealth Management».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv