HP Mini-Note 2133 – elegantākais starp sev līdzīgajiem Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Izvēloties jaunu portatīvo datoru cilvēks liek kopā apstākļus kā budžets, gaume un vajadzības tādējādi izvēloties sev optimālo variantu. Filmu, spēļu cienītāji, kā arī tie, kas datoru izmanto smagam darbam ar grafiku vai video apstrādi, sev izvēlas lielākus un jaudīgākus datorus. Savukārt ceļotāji un tie, kam dators tiešām ir nepieciešams visur un vienmēr, meklēs sev kaut ko mazāku un noteikti vieglāku. Un te ir lielākoties izzīmējas 2 varianti: dārgs luksusa klases kompakts dators ar četrciparu cenu vai arī krietni lētākais mini dators, kādus tagad piedāvā teju katrs sevis cienīgs datoru ražotājs. Šoreiz es par kādu no tiem otrajiem – eleganto HP Mini-Note 2133

Galvenais trumpis – dizains

HP Mini-Note galvenais trumpis ir tā dizains. Magnija sakausējuma korpuss un alumīnija pārklājums ir ne tikai skanīgu terminu kombinācija. Tagad, lakoto un stikloto preču laikmetā, metāliski matēta virsma tiešām iepriecina nervus mūsu pirkstu galos un acs tīklenē. Arī klaviatūra, kas, starp citu, ir 92% izmērā no oriģināla, ir pārklāta ar nodiluma izturīgu materiālu. Tomēr datora monitors šeit ir pilnīgs pretstats, tas viss nosegts ar pulētu organisko stiklu kā rezultātā bieži rodas situācijas, kad atstarotie objekti ir labāk redzami nekā bilde ekrānā. Acis pieduras interesantajiem slēdžiem datora priekšpusē un nestandarta skārienjūtīgā paneļa pogu izvietojumam sānos, pie kā pieradu nemanot. Noderīgais slēdzis skārienjūtīgā paliktņa izslēgšanai nekur neizpaliek, patīkama kompānijas HP tradīcija. Bet kas attiecas uz ergonomiku rakstot uz HP Mini-Note, te stāsts sākas ar bateriju. Mini-Note ir aprīkots ar 6 šūnu akumulatoru standarta 3 šūnu vietā. Tiesa, savos izmēros tā manāmi izlien ārpus datora gabarītiem. Šai gadījumā baterija ir pagriezta uz leju, tādējādi novietojot datoru uz galda tas nostājas nelielā leņķī pret tā lietotāju – paliek vieglāk rakstīt garākus tekstus.

Attēls, skaņa un savienojumi

Bilde ekrānā top uz gaismas diožu izgaismota 8,9 collu LCD kas nodrošina spilgtākas krāsas un nedaudz dzīvākus toņus. WSVGA izšķirtspēja (1024 x 600 pikseļu) ir standarts šādam ekrānam – pietiks ikdienišķām lietām kā e-pasts un internets. Par pēdējo runājot, savienojumu ar internetu nodrošina a/b/g/n standarta WiFi un gigabita tīkla karte. Bluetooth nekur neizpaliek. Arī webkamera un iebūvētais mikrofons te ir atrodami tieši virs ekrāna. Porti – standarta komplekts: 2x USB, 3,5mm austiņu un mikrofona porti, SD/SDHC/MMC karšu lasītājs. Bet kas ir neparasti šādas klases datoram – ExpressCard slots, kas visos citos mini datoros izpaliek. Cilvēki, kas ikdienā izmanto kādu specifisku šim slotam paredzētu ierīci, piemēram, TV karti, iespējams aiz priekiem sitīs plaukstas, tomēr lielāko daļu cilvēku šī porta esamība atstāj gluži vienaldzīgu. Jāuzsver arī datora ekrāna sānos izvietotie stereo skaļruņi – kas ir skaļākie un kvalitatīvākie dzirdēti uz šāda izmēra iekārtas.

Mazpazīstamā VIA platforma

Pretēji gaidītajam, elegantais HP Mini-Note savā korpusā slēpj nevis uz Intel platformas bāzētus «dzelžus», bet gan uz mazāk pazīstamā mikroshēmu iespiedēja VIA Technologies. Principā, jau nekas nemainās, Windows un arī Linux uz šī aparāta strādāt māk un nemaz par to neprotestē. Uz VIA pamatplates šai datorā ir ievietots VIA C7-M «ļoti maz enerģijas patērējošs» procesors ar 1,6 GHz takts frekvenci. Arī video procesors te ir no VIA un savām vajadzībām izmanto daļu no kopējās 2GB atmiņas. Kas man bija neliels izbrīns – uz HP Mini-Note ir uzstādīta Windows Vista. Ir zināms, ka šī operētājsistēma mēdz nokaitināt ar savu nedaudz ilgāko ielādes laiku, un varbūt uz tādas sistēmas kā HP Mini-Note nav īsti vietā, jo gandrīz visi citi mini datori savos vēderos darbina Windows XP operētājsistēmu dēļ diezgan ierobežotajiem resursiem. Tomēr tiem, kas tiecas izmantot jaunāko Microsoft operētājsistēmu Vista, šāda kombinācija varētu būt pa prātam.

Parasti kompakt-klases datoros tiek izmantoti cietvielas diski, kas it kā ir daudz drošāki, bet patiesībā testos un reālajā darbībā izrādās krietni lēnāki par standarta cietajiem diskiem. Tas skaidrojams ar ražotāja vēlmi necelt datora cenu izmantojot dārgākos SSD, tāpēc šajā HP Mini-Note izmantotais 120Gb tradicionālais disks ir tieši vietā.

Ietilpīga baterija

Nesliktus rezultātus HP Mini-Note uzrāda arī baterijas frontē. Protams, šie cipari vienmēr variē atkarībā no izmantojamām programmām un citiem apstākļiem (apkārtējās vides temperatūra, izmantotie moduļi: WiFi, Bluetooth un tml.). Mans baterijas tests ir gaužām vienkāršs – filmas atskaņošana. Stabilas 4 stundas ir tas, kas man izdevās pārāk neiespringstot uz datora sagatavošanu baterijas režīmam - ar maksimālo LCD apgaismojumu komfortablai skatīšanai.

Īpašības, kas atsver visu

Tiešām, vizuālajā ziņā lieliski nostrādātais HP Mini-Note varētu nevienu vien mini datora meklētāja sirdi iekarot. Lai arī savā klasē tas ir tikai par nieku lielāks un smagāks nekā citi, tam piemīt sīkas detaļas, kas atsver visu. Metāliskais dizains, salīdzinoši skaļākie skaļruņi, ExpressCard slots un dažiem arī Windows Vista varētu būt par argumentu tieši šī datora iegādei.

Starpcitu, tāpat kā visiem citiem mini-datoriem, arī priekš HP Mini-Note internetā var viegli atrast daudz dažādus padomus kā optimizēt Windows Vista operētājsistēmu ātrākai darbībai.

HP Mini-Note 2133 testiem piedāvā Lattelecom. HP Mini-Note 2133 dators nopērkams Lattelecom veikalos un mājas lapā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv