«Husvik» plāno nākamgad Latvijā pārdot 50 saliekamās mājas

Apollo
0 komentāru

Saliekamo koka paneļu ēku ražotājs SIA «Husvik» plāno gada beigās vai 2011.gada sākumā Latvijā izpildīt pirmos pasūtījumus, pārdodot 50 saliekamās mājas, konferencē «Nekustamais īpašums un būvniecība Baltijā 2010» sacīja «Husvik» valdes priekšsēdētājs Peters Lundebijs.

«Husvik» plāno nākamgad Latvijā pārdot 50 saliekamās mājas

Foto: Evija Trifanova/LETA

Patlaban uzņēmumā saražotās saliekamās mājas tiek eksportētas uz Norvēģiju, sacīja Lundebijs.

«Mājokļu tirgus Latvijā sācis uzrādīt atdzīvošanās pazīmes, un mūsu mērķis ir pēc gada vietējā tirgū pārdot pirmās 50 saliekamās mājas,» sacīja Lundebijs, gan atzīstot, ka Latvijas tirgus iekustas lēnām, un sākotnējā posmā uzņēmuma mērķis būs vidēja lieluma ģimenes ar augstiem ienākumiem.

Sākotnēji ar «Husvik» ražotajām saliekamajām mājām varētu tikt apbūvēts Lundebijam piederošais aptuveni 500 hektārus lielais zemesgabals projektā «Saliena», Babītē. Kopumā šajā zemesgabalā varētu tikt uzbūvētas vairāk nekā 500 mājas, sacīja Lundebijs.

Skandināvijas tirgū realizēto saliekamo māju cena ir 2000 līdz 4000 eiro (1405 līdz 2810 lati) par kvadrātmetru, taču, ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju zemo pirktspēju, vietējam tirgum piemērotākas būtu mājas par 800 līdz 900 eiro (562 līdz 632 lati) kvadrātmetrā, sacīja Lundebijs.

«Husvik» saliekamo māju ražotne Siguldas novada Morē darbojas kopš 2006.gada un patlaban nodarbina 70 strādājošos trīs maiņās. Uzņēmuma ražošanas jauda ir 25 000 kvadrātmetru saliekamo māju gadā. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Lundebijs.

Jau ziņots, ka saliekamo koka paneļu māju ražotājs SIA «Husvik» 2009.gada septembrī saņēmis uzņēmuma vēsturē lielāko pasūtījumu no kādas Norvēģijas kompānijas par 164 māju izgatavošanu un piegādi par kopējo summu deviņi miljoni eiro (6,3 miljoni latu).

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. oktobris

Vārda dienas

Karīna, Gaits, GaitisKārina, Kārija, Karīne, Karita, Karinē, Karine, Karina, Karija, Karens, Karena, Gaita

Valūtu kursi

17.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv