Ideja par Krievijas pensionāru ārstēšanu 1. slimnīcā iestrēgusi

Apollo
0 komentāru

Nedaudz mazāk kā pēc mēneša Rīgas 1. slimnīca pārtrauks jaunu pacientu uzņemšanu, un pagaidām nav skaidrs, kas notiks tālāk ar ārstniecības iestādes telpām, vēsta «Diena».

Ideja par Krievijas pensionāru ārstēšanu 1. slimnīcā iestrēgusi

Foto: Lita Krone/LETA

Pagaidām doma par Krievijas militārajiem pensionāriem kā slimnīcas glābējiem joprojām ir tikai idejas līmenī. Bet daudzi ārsti jau kārto dokumentus, lai dotos strādāt uz kādu citu valsti.

1. slimnīcas īpašnieces Rīgas domes pārstāvji iepriekš izteikušies, ka vēsturisko ārstniecības iestādi varētu glābt, ja tajā ārstētu Latvijā dzīvojošos Krievijas militāros pensionārus. Šādam mērķim Krievija šogad bija atvēlējusi 3,4 miljonus latu.

Taču tagad domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs (SC) laikrakstam attrauc, ka tā ir tikai ideja. «Pagaidām neesam no Krievijas puses saņēmuši vēstuli slēgt atsevišķu līgumu ar kādu no slimnīcām, piemēram, 1. slimnīcu,» skaidro domnieks.

Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis norāda uz neskaidru jautājumu — kā gan 1. slimnīca, kas atrodas Rīgā, reģionos dzīvojošus militāros pensionārus varēs uzņemt neatliekamos gadījumos. Pati Rīgas dome nespēj slimnīcu finansiāli atbalstīt — nodrošināt tai diennakts stacionāru, jo izmaksas ir aptuveni deviņi miljoni latu gadā, stāsta Kurdjumovs.

Veselības ministrija Rīgas 1. slimnīcu redz tikai kā ambulatoro centru, jo neesot izdevīgi pirkt stacionāra pakalpojumu no trim daudzprofilu slimnīcām Rīgā, ja tās visas nav pilnībā noslogotas, skaidro ministrijas pārstāve Egita Pole. Austrumu un Stradiņa slimnīca varot uzņemt visu triju slimnīcu pacientu plūsmu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv