Iedzīvotāji atbalsta īsāku, bet noslogotāku mācību gadu

Apollo
24 komentāri

Jautājumā par mācību gada ilgumu 39% iedzīvotāju atbalsta lielāku mācību slodzi un īsāku mācību gadu, liecina konservatīvu ideju institūta «Populares Latvija» un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma «Laba skola: vēlmes un vērtējums» rezultāti.

Iedzīvotāji atbalsta īsāku, bet noslogotāku mācību gadu

Foto: Reuters/Scanpix

Tikmēr ierosinājumu samazināt mācību slodzi un pagarināt mācību gadu, saīsinot brīvlaikus, atbalsta 20% respondentu. Atbildi «pa vidu» izvēlējušies 31,4% aptaujāto.

Savukārt aptaujātie, kuru ģimenē ir skolas vecuma bērni, ievērojami biežāk jeb 45% atbalstījuši, ka skolās ir īsāks mācību gads un lielāka slodze nekā mācību gada pagarināšanu un mazāku slodzi - 17%.

Aptaujā piedalījās 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pētījums «Laba skola: vēlmes un vērtējums» sniedz dziļāku ieskatu valsts iedzīvotāju vērtību orientācijā. Tā spilgti atspoguļojas tieši izteiktajās vēlmēs pēc tā, kādam jābūt mācību saturam un metodēm Latvijas skolās. Pētījuma autori vēlējās noskaidrot, vai skolās jāmāca būt savas valsts patriotiem, vai arī vēlamies redzēt bērnus multikulturālus un atvērtus, kā arī vai vecāki piekristu, ka viņu bērnus skolotāji var sodīt.

«Populares Latvija» ir konservatīvo ideju institūts, kura darbības pamatā ir modernā konservatīvisma pamatprincipi - brīva uzņēmējdarbība, maza valsts pārvalde, indivīda brīvības un Eiropas tradicionālās vērtības.

Konservatīvo ideju institūts «Populares Latvija» nav saistīts ne ar vienu politisku partiju vai reliģisku organizāciju. Institūta misija ir definēt, izplatīt un iedzīvināt Latvijā moderni konservatīvas idejas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv