Iedzīvotājiem liela atbildība pret banku izsniegtajiem kredītiem

Apollo
0 komentāru

Latvijas iedzīvotāji ar lielu atbildību izturas pret banku izsniegtajiem kredītu maksājumiem un citiem rēķiniem, liecina «Swedbank» pētījums par iedzīvotāju budžeta plānošanas paradumiem, portālu «Apollo» informēja bankā.

Tie iedzīvotāji, kas izmanto banku piedāvātos kredītproduktus, atzinuši, ka vissvarīgāk ir veikt hipotekārā kredīta maksājumu — to par prioritāti uzskata 78% aptaujāto, bet 51% aptaujāto kā prioritāte ir maksa par autolīzingu, savukārt patēriņa kredīta atmaksa kā prioritāte ir 37% respondentu.

Pētījumā arī atklājies, ka salīdzinoši viszemākā pienākumu izjūta ir pret ikmēneša TV rēķiniem, kas nozīmē, ka iedzīvotāji rūpīgi izvērtē savus maksājumus un, iespējams, izvirza jaunas prioritātes, plānojot savu budžetu.

Jautāti, kādi rēķini vispār ik mēnesi jāapmaksā, lielākā daļa norādījuši rēķinu par elektroenerģiju, kam seko interneta un mobilā telefona rēķins. Šiem rēķiniem seko maksa par ūdeni, samaksa par mājokļa apsaimniekošanu, kā arī televīzijas un apkures rēķins.

Pēdējās vietās iedzīvotāji ierindojuši studiju kredīta apmaksu, bērnudārza rēķinu, kā arī alimentu apmaksu.

Aptauja notikusi no pērnā gada decembra līdz šā gada janvārim, un tajā piedalījās 1701 respondents vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv