Iedzīvotājiem noraidoša attieksme par naftas termināla būvniecību

Apollo
0 komentāru

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti šodien izskatīja jautājumu par SIA «Baltic Oil Terminal» būvniecības ieceri - jaunu naftas produktu pārkraušanas termināli Daugavgrīvā, Flotes ielā, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Baltijas konteineru termināls.

Baltijas konteineru termināls.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Atbilstoši būvniecības iecerei, termināli plāno izveidot Rīgas brīvostas teritorijā pie Daugavas iztekas līcī, Komētforta ragā, 25 hektārus plašā teritorijā. Te plānots izveidot vairākus 16 līdz 20 metrus augstus rezervuārus ar kopējo tilpumu 450 000 kubikmetru, kā arī divas piestātnes, katru 240 metru garumā, pie kurām varētu piestāt kuģi ar kravu līdz 100 000 tonnu.

Publiskās apspriešanas laikā par būvniecības ieceri kopumā izteikušies 3685 iedzīvotāji un trīs organizācijas. Biedrības «Koalīcija dabas un kultūras mantojuma aizsardzībai», «Bolderājas grupa» un Vides aizsardzības klubs iesnieguši arī iesniegumus ar argumentētiem iebildumiem pret plānoto būvniecību.

Apkopojot publiskās apspriešanas gaitā saņemtās atsauksmes, konstatēts, ka būvniecības ieceri atbalsta 235 iedzīvotāji, bet noraida - 3450 iedzīvotāji.

Šajā projekta apspriešanas stadijā mūsu uzdevums nav ne būvniecības ieceres tūlītēja akceptēšana, nedz arī noraidīšana. Publiskās apspriešanas gaitā iedzīvotāji uzdevuši jautājumus un izteikuši viedokļus par projekta realizāciju ļoti plašā spektrā – gan par iespējamā termināļa ietekmi uz transporta kustību, īpašumu jautājumiem, vidi, kultūras pieminekļu aizsardzību. Uzskatu, ka mums šie viedokļi ļoti nopietni jāņem vērā un jācenšas sniegt iespējami precīzas atbildes uz visiem pagaidām vēl neskaidrajiem jautājumiem. Tikai tad publiskā apspriešana būs sasniegusi savu mērķi – iedzīvotāju un investoru interešu saskaņošanu. Par šo projektu diskutēsim vēl daudzkārt, bet tikai pēc būvniecības ieceres pilnveidošanas un atzinuma par ietekmi uz vidi saņemšanas deputāti varēs pieņemt galīgo lēmumu, - uzskata Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

Komitejas deputāti nolēma domes sēdē izskatīt ziņojumu par naftas produktu pārkraušanas termināļa būvniecības ieceres publiskās apspriešanas rezultātiem, bet par ieceri pēc būtības lemt pēc atzinuma par ietekmi uz vidi saņemšanas.

Dolgopolovs atzīmē, ka šāda projekta izskatīšanas procedūra nav domē tradicionāla prakse, taču tā palielina sabiedriskās apspriešanas rezultātu nozīmi domes lēmuma pieņemšanā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv