Iedzīvotāju domas dalās par leģionāru atceres pasākumu rīkošanu

Apollo
175 komentāri

Par Latvijas leģionāru atceres pasākumu rīkošanu Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem vidū nav vienprātības - vienlīdz daudz ir gan 16.marta atceres pasākumu atbalstītāju, gan noliedzēju, liecina kompānijas TNS martā veiktais pētījums.

Iedzīvotāju domas dalās par leģionāru atceres pasākumu rīkošanu

Foto: Ieva Čīka/LETA

Gandrīz puse jeb 44% iedzīvotāju personīgi atbalsta dažādu leģionāru piemiņas pasākumu rīkošanu 16.martā (22% - noteikti jā; 22% - drīzāk jā).

Latviešu vidū atbalsts atceres pasākumiem ir pat 68%, kas ievērojami pārsniedz vidējos rādītājus. Vēl salīdzinoši pozitīvāki par leģionāru atceres pasākumiem 16.martā ir šādu sociāli demogrāfisko grupu pārstāvji - vīrieši, lauku teritorijās un Pierīgā dzīvojošie, vidzemnieki, kā arī iedzīvotāji, kuru ģimenēs ir vairāk par četriem cilvēkiem.

Vienlīdz daudz jeb 45% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir noskaņoti pret leģionāru piemiņas pasākumu rīkošanu 16.martā (31% - noteikti nē; 14% - drīzāk nē).

TNS sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Ingrīda Libora komentē, ka ievērojami biežāk leģionāru piemiņas pasākumus 16.martā neatbalsta cittautieši un nepilsoņi. Arī Rīgā un Latgalē dzīvojošie salīdzinoši vairāk ir pret šādu pasākumu organizēšanu 16.martā, kas varētu būt skaidrojams ar cittautiešu un attiecīgi nepilsoņu lielāku īpatsvaru šajos reģionos.

11% aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv