Iedzīvotājus mudinās uz aktīvu līdzdalību 10.Saeimas vēlēšanās

Apollo
0 komentāru

Domubiedru grupa «EjamBalsot.lv» paredzējusi rosināt sabiedrību īstenot Satversmē noteikto suverēno varu un veicināt balsstiesīgo pilsoņu līdzdalību 10.Saeimas vēlēšanās, aģentūru LETA informēja neformālajā apvienībā.

Iedzīvotājus mudinās uz aktīvu līdzdalību 10.Saeimas vēlēšanās

Foto: Apollo

Domu biedru grupu veido Indulis Bērziņš, Inese Birzniece, Andris Brieze, Ieva Dāboliņa, Rolands Irklis, Andris Kangeris, Valdis Liepiņš, Valērijs Valdmanis.

Paziņojumā presei grupa norāda, ka 10.Saeimas vēlēšanas būs» kritiskas Latvijas nākotnei un izšķiroša loma būs katram Latvijas pilsonim».

Organizācija atzīmē, ka politika ir pārāk svarīga, lai to uzticētu tikai politiķiem, uzsverot, ka tieši sabiedrībai ir nepieciešams iesaistīties Latvijas politiskos procesos, veidot aktīvu dialogu ar Saeimas deputātu kandidātiem, kā arī prasīt atbildību, atklātību un godīgumu no valsts pārvaldes un ievēlētajiem tautas pārstāvjiem Saeimā.

Lai «veicinātu plašu sabiedrības iesaistīšanos 10.Saeimas vēlēšanās un politiskajos procesos pēc tam», «EjamBalsot.lv» ir izstrādājusi uzsaukumus un konkrētus ierosinājumus dažādām sabiedrības grupām.

Starp uzsaukumu adresātiem ir vēlētāji, sabiedriskās organizācijas, Latvijas Valsts prezidents, žurnālisti un ziņu mediji, politiskās partijās, to atsevišķi biedri un partiju apvienības, kā arī Saeimas prezidijs, Saeima, deputāti un deputātu kandidāti.

Domu biedru grupa ceturtdien, 17.jūnijā, plkst.12 kino «Rīga» Velvju zālē paredzējusi iepazīstināt ar šāda paša nosaukuma projektu.

«EjamBalsot.lv» norāda, ka projekts sācies jau 2009.gada decembrī ar vēlēšanu reformas biedrības rīkotajām diskusijām par tēmu «Saeimas vēlēšanas - piedalīties vai ignorēt?».

Domu biedru grupa izstrādājusi arī deklarāciju, kas ietver aicinājumu īstenot Satversmē paredzēto suverēno varu, kā arī uzņemties atbildību par Latviju un tās nākotni. Deklarācijai interesenti var pievienoties elektroniski, sūtot vārdu un uzvārdu uz organizācijas elektroniski pastu «ejambalsot@gmail.com».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv