Iekšlietu sistēmas darbinieki gada laikā iesaistīti 525 autoavārijās

Apollo
0 komentāru

Pagājušajā gadā kopumā notikuši 525 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas iestāžu dienesta transporta līdzekļi, liecina IeM sniegtā informācija. 126 gadījumos negadījumus izraisījuši IeM sistēmas iestāžu darbinieki, portālam «Apollo» pavēstīja ministrijas pārstāvis Mareks Matisons.

Proporcionālā izraisīto negadījumu attiecība veido aptuveni vienu ceturto daļu no kopējā negadījumu skaita un ir labākā pēdējo desmit gadu laikā. Jāpiebilst, ka viens no iemesliem šādam avāriju kopskaitam saistīts ar pēdējo divu gadu laikā IeM sistēmas iestāžu autoparka ievērojamo skaitlisko papildinājumu ar jauniem transportlīdzekļiem, kuriem visiem veikta KASKO apdrošināšana, līdz ar to arī katrs niecīgākais ceļu satiksmē iegūtais transportlīdzekļa bojājums tiek noformēts kā negadījums.

No 126 darbinieku izraisītajiem ceļu satiksmes negadījumiem trijos gadījumos tie izraisīti apreibinošo vielu ietekmē, bet divos gadījumos — patvaļīgi izmantojot dienesta transportlīdzekli, kas uz negadījumu kopskaita ir minimāls skaits.

Pērn ar dienesta transporta līdzekļiem darbinieku vainas dēļ izraisīto negadījumu rezultātā miesas bojājumus guvušas septiņas personas, un jau piecu gadu laika posmā šādos negadījumos nav bojāgājušo.

Par šiem gadījumiem līdz 2009. gada 1. janvārim administratīvi sodīti 108 transporta līdzekļu vadītāji, kuriem 68 gadījumos izteikts brīdinājums, 37 — piemērots naudas sods (5–50 latu apmērā), bet trijos (par transporta līdzekļa vadīšanu apreibinošo vielu ietekmē) — piemērots naudas sods (400–500 latu apmērā), papildus atņemot transporta līdzekļa vadīšanas tiesības (uz 12 vai 24 mēnešiem) un piemērojot administratīvo arestu uz 10 diennaktīm.

Turklāt vairākos gadījumos saistībā ar izraisīto negadījumu darbinieka rīcībā saskatītas arī disciplinārpārkāpuma pazīmes un ierosinātas disciplinārlietas, kā dēļ 13 darbiniekiem piemēroti disciplinārsodi: astoņiem — piezīme, četriem — rājiens, vienam — atvaļināšana no dienesta.

IeM padotībā esošo iestāžu darbinieki, vadot personīgos transporta līdzekļus, izraisījuši 157 avārijas. Atzīmējams, ka šis skaits samazinājies jau ceturto gadu pēc kārtas un sasniedzis zemāko līmeni pēdējo 10 gadu laikā. No izraisītajiem negadījumiem 29 notikuši, darbiniekam esot apreibinošo vielu ietekmē, taču atzīmējams, ka arī šis skaits aizvadītajā gadā turpinājis samazināties un tāpat sasniedzis zemāko līmeni pēdējo 10 gadu laikā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv