Ieņēmumu deklarācijas iesniegšana VID daudziem sagādājusi ļoti nepatīkamu pārsteigumu

Apollo
338 komentāri

1. martu ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji gaidīja ar cerībām, jo no šī datuma bija iespējams Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegt ienākumu deklarāciju un saņemt pārmaksātos nodokļus. Kā vēsta «Latvijas Radio 4», daudzus gaidījis nepatīkams pārsteigums - viņi neko atpakaļ nesaņems bet tieši otrādi - paši ir parādā valstij. 

Ieņēmumu deklarācijas iesniegšana VID daudziem sagādājusi ļoti nepatīkamu pārsteigumu

Foto: Edijs Pālens/LETA

VID pārstāve Dace Ķirse-Ķirša skaidroja, ka šāda situācija nav sistēmas kļūda, un daudziem nodokļu parāds jebkurā gadījumā ir jāatmaksā valstij. Šādas situācijas mēdzot gadīties, un tas notiek darbadevēju kļūdu dēļ. 

Tiek skaidrots, ka šādi gadījumi ir tad, kad, izmaksājot algu, darbadevējs ir nepamatoti piemērojis nodokļu atvieglojumus, piemēram, neapliekamo minimumu vai atvieglojumus par apgādājamajiem vai invaliditātes dēļ. Ja darbinieks ir reģistrēts kā nodokļu maksātājs mikrouzņēmumā, viņam nodokļu atvieglojumi nepienākas. 

Kļūdas var rasties arī tādā gadījumā, ja cilvēks strādā divas darbavietās, un abās ir piemēroti atvieglojumi - tādējādi atvieglojumi ir vairāk, nekā to paredz likums. 

Ķirse-Ķirša aicināja nodokļu maksātājus uzmanīgi sekot līdzi informācijai Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā. Ja ir nepamatoti piemēroti atvieglojumi, pēc tam darbadevēja lēmumu atcelt nevar, un nepamatoti saņemto naudu būs nepieciešams atmaksāt valstij. 

Iepriekš vēstīts, ka no 1. marta iedzīvotāji, kuriem ar ienākuma apliekamie ienākumi pagājušajā gadā nepārsniedza 12000 eiro, var iesniegt deklarācijas, lai atgūtu pārmaksāto nodokli. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv