Iespaidīgi kadri: Intensīvs zibens dažu metru attālumā no fotogrāfa Attēlu galerija

Apollo
19 komentāri

Iespaidīgas fotogrāfijas izdevies uzņemt fotogrāfam Marko Korosekam no Slovēnijas. Attēli ar negaisu un ievērojamiem zibens stariem uzņemti ASV Teksasas štatā.

Superšūnas negaisa mākonis ir visaugstāk attīstītais. Lai arī tāds ir sastopams diezgan reti, tas var nodarīt nopietnu kaitējumu cilvēku veselībai un dzīvībai.

«Mēs sekojām vētrai uz ziemeļiem no Batesviles pilsētas, kad pilnīgi izolēta superšūnu vētra burtiski eksplodēja dienvidos,» par notikušo stāsta fotogrāfiju autors Marko. «Mēs nekavējoties izbraucām tai cauri, lai būtu labāks skats uz vētras struktūru, tad arī sākās ievērojamais zibens.»

Koroseks stāsta, ka intensīvais zibens bija vērojamas vairākas minūtes, dažreiz tas iespēris pat mazāk nekā 20 metru attālumā.

Fotogrāfs jau 16 gadus nodarbojas ar dažādu ekstrēmu laikapstākļu «medībām». Laika gaitā viņam uzkrājusies pieredze ar nepieciešamajām drošības metodēm, lai uzņemtu attēlus.

«Es reti baidos un esmu pieradis pie dažādiem bīstamiem brīžiem, bet šī bija viena no reizēm, kurā es nepavisam nejutos komfortabli,» atklāj Marko. «Godīgi sakot, tas bija patiešām bailīgi pat man.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv