Igaunija un Krievija uzsākusi centienus attiecību uzlabošanai

Apollo
0 komentāru

Igaunija un Krievija uzsākusi centienus, lai uzlabotu abu valstu attiecības, paziņoja Igaunija Ārlietu ministrija.

Piektdien Igaunijā ieradās Krievijas ārlietu ministra vietnieks Vladimirs Titovs, kurš tikās ar Igaunijas Ārlietu ministrijas delegāciju ministrijas ģenerālsekretāra Martena Koka vadībā.

«Igaunijas un Krievijas delegācijas vienojās turpināt regulāras politiskās konsultācijas. Mēs to uzskatām par lielu soli uz priekšu,» pavēstīja Igaunijas Ārlietu ministrijas pārstāve Kersti Luha.

«Fakts, ka mums bija tikšanās, ir konstruktīvas komunikācijas pazīme starp Igauniju un Krieviju. Igaunijas un Krievijas tautas tikai iegūs, ja mēs atrisināsim praktiskus jautājumus un panāksim vienošanās par jautājumiem, kas ir svarīgi Krievijai un Igaunijai,» teikts ārlietu ministra Urmasa Paeta paziņojumā.

Tās bija augstākā līmeņa oficiālas sarunas starp Igauniju un Krieviju kopš 2006.gada februāra.

Abu valstu attiecības saasinājās 2007.gada aprīlī pēc Tallinas lēmuma pārvietot Otrā pasaules kara laikā kritušajiem karavīriem uzcelto pieminekli no Tallinas centra uz militāro kapsētu.

Igauņi «Bronzas kareivja» pieminekli uztver kā padomju okupācijas simbolu.

Pieminekļa pārvietošana izraisīja nemierus Tallinā, un Igaunijas interneta infrastruktūra piedzīvoja plašu kiberuzbrukumu, kas būtiski traucēja daudzu Igaunijas institūciju un uzņēmumu darbību. Igaunija nemieru uzkūdīšanā un kiberuzbrukuma organizēšanā apsūdzēja Maskavu, kas šīs apsūdzības noraidīja.

Titovs pēc tikšanās žurnālistiem pavēstīja, ka Tallinas un Maskavas attiecības varētu būt labākas.

«Mums vajadzētu domāt, kā likvidēt šķēršļus, kas traucē mums izveidot labākas attiecības,» sacīja Titovs, apstiprinot, ka nākotnē plānotas jaunas tikšanās.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka Maskavas un Tallinas viedokļi par 2007.gada krīzi ir atšķirīgi.

Abas puses vienojušās par konkrētiem soļiem attiecību uzlabošanai. Delegācijas apspriedušās par transporta komitejas darba atjaunošanu, kas risinātu jautājumus par loģistiku un transporta infrastruktūru.

Amatpersonas arī vienojās sākt ekspertu konsultācijas par jaunu pensiju garantiju līguma parakstīšanu, jo pašreizējā vienošanās ir novecojusi, pavēstīja Koks.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv