Igaunijā vecākiem bargs sods, ja bērns neapmeklē skolu. Kā ir Latvijā?

Apollo
0 komentāru

Igaunijā jauns likums nosaka, ka bērnam ir jātīra māja, ja to liek vecāki. Latvijā tas neesot nekas jauns. Mūsu valstī tāda norma likumā jau ir sen. Šāda norma vairāk deklaratīvi nosaka, kādi ir bērna pienākumi. Tomēr atšķirīga ir sodu bardzība attiecībā uz citu jauninājumu Igaunijā – sodu par skolas neapmeklēšanu, kurš Latvijā arī nav jaunums, raksta «Diena».

Igaunijā vecākiem bargs sods, ja bērns neapmeklē skolu. Kā ir Latvijā?

Foto: Apollo

Igaunijā jaunais likums bargi vēršas pret skolas neapmeklēšanu un stundu kavēšanu - ja mācību ceturkšņa laikā skolēns bez attaisnojoša iemesla izlaidis vairāk nekā 20% stundu, vecākiem var uzlikt sodu līdz 540 latiem.

Par aprūpes pienākumu nepildīšanu Latvijā administratīvais sods vecākiem ir brīdinājums vai naudas sods līdz 100 latiem, bet, ja pārkāpums veikts atkārtoti gada laikā – no 150 līdz 250 latiem.

Nesen Latvijā spēkā stājās Izglītības likuma norma, ka vecāki ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu obligāto izglītību.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa laikrakstam sacījusi – jau tagad skolas neapmeklēšanas gadījumos vecāki tiek administratīvi sodīti, un bargākus sodus nevajadzētu.

Par bērnu pienākumu palīdzēt mājas darbos Rieksta-Riekstiņa saka – «likumā atrunāti arī bērna pienākumi, taču likumsargi jau neiet pārbaudīt, vai bērns nomazgājis traukus, bērnu jau arī nevar sodīt».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv