Igaunijā vislielākais NĪ pārdošanas apjomu kritums pēdējo 5 gadu laikā

Apollo
0 komentāru

Igaunijas nekustamā īpašuma pārdošanas apjomi pagājušā gada ceturtajā ceturksnī sasnieguši viszemāko punktu pēdējo 5 gadu laikā, kas saistīts ar pasaules ekonomiskās krīzes izraisīto kredītu izsniegšanas tempu samazināšanos, raksta Bloomberg.com.

Igaunijā vislielākais NĪ pārdošanas apjomu kritums pēdējo 5 gadu laikā

Foto:

Īpašumu un zemes pārdošanas apjomi pagājušajā gadā kritušies par 33%, sasniedzot kopumā 7263 darījumus, kas ir zemākais skaits kopš 2003. gada otrā ceturkšņa. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pārdošanas apjomi 2008. gadā samazinājušies gandrīz uz pusi, sasniedzot 540 miljonus ASV dolāru.

Visvairāk pieprasītā mājokļu tipa - divistabu dzīvokļa -  vidējā cena Igaunijā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu 2008.gadā samazinājās par 20%, sasniedzot 13 295 kronas par 1m2.

Panīkušais nekustamā īpašuma tirgus daudzus novedis pie bankrota un kredītu zaudēšanas.

Igaunijas Finanšu ministrs Ivari Padars 5. janvārī paziņojis, ka valdība apsver iespēju palīdzēt mājsaimniecībām, kas nonākušas kredītsaistību grūtībās, un valsts varētu segt aizdevumu procentu maksājumus, jo mājokļu zaudēšana var kļūt «par nopietnu problēmu», raksta Bloomberg.

/>

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
20

2017. gada 20. novembris

Vārda dienas

Andīna, AndaVigilijs, Vigita, Vigo, Viģīlija, Vīga, Vīgants, Vīgo, Vigilija, Vigija, Andina, Andīne, Nanda, Viga, Vigars, Vigda, Vigelijs, Vigeta, Andija

Valūtu kursi

20.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv