Igaunijas Mākslas muzejam — 90

Apollo
0 komentāru

Igaunijas Mākslas muzejs šogad svin 90 gadu jubileju. Ar nosaukumu «Igaunijas Mākslas muzejs» tas tika nodibināts 1919. gada 17. novembrī. Pašlaik tas kļuvis par Baltijas jūras reģiona valstu vienu no lielākajiem muzejiem, par valsts mākslas krātuvi ar vairāk nekā 58 000 mākslas priekšmetu, apvienojot sevī piecus muzejus — Kumu mākslas muzeju, Kadriorga mākslas muzeju, Mikeli muzeju, Nigulistes muzeju un Adamson-Ericu muzeju.

Igaunijas Mākslas muzejam — 90

Publicitātes foto

2006. gadā tika uzcelta Igaunijas muzeja jaunā, īpaši muzeja vajadzībām domātā un Igaunijas mākslai radītā galvenā ēka — Kumu mākslas muzejs. Vēsturiskajā Kadriorga parkā uzceltās ievērojamās ēkas arhitekts ir 1993.–1994. gadā rīkotā starptautiskā arhitektūras konkursa uzvarētājs somu arhitekts Peka Vapāvuori.

Preses fotogrāfijas atradīsiet no Igaunijas Mākslas muzeja digitālā krājuma.

Kumu mākslas muzejs ir radīts kā dažādas iespējas piedāvājošs, emocionāls un izglītojošs kultūras centrs. Muzejs aicina visdažādākos sabiedrības slāņus — vecus un jaunus cilvēkus, vietējos un ārvalstu tūristus, skolēnus un skolotājus, interesentus un speciālistus.

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija un apmaiņas izstāžu programma piedāvā iespēju iepazīties gan ar igauņu mākslas attīstību, sākot no 18. gadsimta līdz mūsdienām, gan baudīt starptautiski atzīto mākslas mantojumu un mūsdienu mākslas labākās izstādes.

Kumu muzejs kā mākslas un kultūras starpnieks ievērojami paplašina savu auditoriju ar izglītības centra un Kumu mākslas skolas daudzveidīgo dokumentālo filmu, koncertu un izrāžu, speciālo kursu, lekciju un ateljē stundu programmu.

Kumu visas dienas garumā piedāvā aizrautību, pārdzīvojumu un jūtas bagātinošu pieredzi katram vecumam un katra gaumei.

2008. gadā Kumu mākslas muzejs ieguva Eiropas labākā muzeja titulu — «The European Museum of Year».

Par godu Igaunijas Mākslas muzeja 90. gadadienai tiek piedāvāta 90 kronu biļešu pakete (Ls 4), ar ko no šā gada novembra līdz gada beigām iespējams apmeklēt Kumu mākslas muzeju un visas citas Igaunijas Mākslas muzeja filiāles.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv