Igaunijas premjers slavē Latvijas valdību par pūliņiem krīzes pārvarēšanā

Apollo
0 komentāru

Latvijas valdība Valda Dombrovska vadībā ir spējusi īstenot iedarbīgus pasākumus, lai pārvarētu krīzi valsts ekonomikā, piektdien žurnālistiem Rīgā atzina Igaunijas premjers Andruss Ansips, kurš ieradies vizītē Latvijā.

Andruss Ansips

Foto: Edijs Pālens/LETA

Viņš apliecināja, ka Igaunijas uzņēmēji ir interesēti turpināt attīstīt savu biznesu Latvijā, neraugoties uz pašreizējām problēmām ekonomikā. Premjers arī piekrita Igaunijas uzņēmēju paustajam viedoklim, ka Dombrovskis ir paveicis labu darbu krīzes pārvarēšanā.

Ansips arī vērsa uzmanību uz nepieciešamību nodrošināt valsts budžetā iespējami mazāku deficītu, jo tas, pēc viņa teiktā, vairo tautas uzticību savas valsts valdībai.

«Cilvēki atbalsta tās valdības, kuras nodrošina mazu budžeta deficītu vai budžetu ar pārpalikumu.. Valstīs, kur budžeta deficīts ir augsts, tauta mazāk uzticas savai valdībai,» apgalvoja Igaunijas valdības vadītājs.

Uz jautājumu, vai, nodrošinot iedzīvotājiem lielākas iespējas tikt pie kredītiem, politiķi var nopirkt vēlētāju balsis, viņš atbildēja noliedzoši. «Politiķi domā, ka ir iespējams nopirkt cilvēku balsis, nodrošinot augstāku kredītu pieejamību, bet tā tas nav,» pauda Ansips.

Viņš apliecināja, ka Igaunijas valdība arī pēc iestāšanās eiro zonā turpinās «konservatīvu fiskālo politiku». Tā kā šogad Igaunijas valsts budžeta ieņēmumu plāns pildās labāk, nekā sākotnēji prognozēts, šogad budžeta tēriņus, visticamāk, vairs nevajadzēs samazināt, teica Ansips, atgādinot, ka tikai 1999.gadā Igaunijas budžeta deficīts pārsniedza 3% no iekšzemes kopprodukta.

Komentējot Igaunijas Centrālās bankas prasību turpināt budžeta tēriņu apcirpšanu, lai ilgtermiņā saglabāt budžetu ilgtspējīgā līmenī, Ansips informēja, ka šī prasība attiecoties tikai uz 2013.gadu.

«Ja būs nepieciešams budžeta deficītu samazināt, tad samazināsim, ja būs nepieciešams palielināt, palielināsim,» teica Igaunijas premjers.

Pērn Igaunijas budžeta deficīts bija 1,7%, kas ir krietni zem Eiropas Savienības valstīm noteiktā 3% maksimuma. 2010.gadam Igaunijas budžetā tiek prognozēts 2,2% deficīts, savukārt 2013.gadā tajā lēš pārpalikuma atjaunošanos 0,2% apmērā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv