Igors Miglinieks: «Man nav kur steigties…»

Apollo
0 komentāru

Vairāk nekā pusgadu Igors Miglinieks basketbolu tikai skatījās un spēlēja Latvijas Amatieru basketbola līgā kopā ar jaunajiem puišiem «Rīga/Juniors» komandā. Nesanāca vienoties ar Klaipēdas klubu Lietuvā un ar kādu poļu klubu, toties daudziem diezgan negaidīti Igors nokļuva Tulā — pie Krievijas superlīgas kluba «Arsenal» stūres.

Igors Miglinieks.

Igors Miglinieks.

Foto: Arsenal

Igors Miglinieks nomainīja savulaik vienu no PSRS izlases līderiem Anatoliju Miškinu, kas nevarēja saprasties ar kluba vadību un uzrakstīja atlūgumu. Tiesa, oficiālais Miglinieka statuss «Arsenal» klubā ir sporta direktors, taču patiesībā viņš ir galvenais treneris gan treniņos, gan spēlēs. Debija iznāca veiksmīga — savā laukumā sagrauts Jekaterinburgas «EVRAZ», tad Saratovā uzvarēts «Avtodor» un tad piedzīvots likumsakarīgs zaudējums mačā pret vienu no ULEB Eirolīgas favorītiem Maskavas «CSKA».

— Tulas kluba piedāvājums bija viskonkrētākais, turklāt braucu uz čempionātu, kurā man ir daudz paziņu, kurā vēl spēlē daži bijušie komandas biedri, tā ka arī šim faktam bija svarīga loma kluba izvēlē, — telefonintervijā pastāstīja Igors Miglinieks. — Līgums ar «Arsenal» man ir līdz marta beigām, taču jau tagad ir skaidrs, ka palikšu tajā līdz sezonas beigām un tas nebūs atkarīgs no iekļūšanas vai neiekļūšanas izslēgšanas turnīrā. Iekļūšana vai neiekļūšana pirmajā astoņniekā var ietekmēt kluba tālāko attīstību un situāciju komandā līdz šīs sezonas beigām.

— Tas ir normāli, ka vispirms parakstīju tik īslaicīgu līgumu — ja nu mēs nemaz nevaram kopā strādāt? Tad nav ko mocīt sevi un spēlētājus. Tulā mani ļoti labi uzņēma gan publika, gan komanda, turklāt ar Kisurinu un Kurašovu mēs savulaik kopā spēlējām CSKA, arī Kapinoss mani labi pazīst. Izskatās, ka varēsim labi sadzīvot un sastrādāties. Jau tagad kluba vadība piedāvā parakstīt līgumu uz ilgāku laiku un jau kā galvenajam trenerim, taču es vēl gribu nedaudz nogaidīt. Tulā man viss patīk — labā līmenī ir sadzīves apstākļi, klubam ir teicama sporta bāze, kur viss atrodas zem viena jumta, perspektīva ir pati komanda, taču vispirms pacīnīsimies par iekļūšanu astoņniekā un tad kopā ar kluba vadību lemsim par tālāko sadarbību. Nav kur steigties.

— Kādas ir «Arsenal» izredzes tikt astoņniekā?

— Ja Rostovas komanda zaudē mājās Permai, tad mēs jau esam astoņniekā, bet, ja Rostova uzvar, mums pēdējā regulārā čempionāta mačā svētdien savā laukumā jāuzvar Novosibirskas «Lokomotiv».

— Kā vadi komandu, ja tev nemaz nav Krievijas Basketbola federācijas izdotas trenera licences?

— Tāpēc jau arī skaitos sporta direktors, nevis galvenais treneris… Ārzemju trenerim šāda licence maksā 10 tūkstošus ASV dolāru, un kluba vadība pareizi izdomāja, ka nav vērts izmest tādu naudu uz dažām spēlēm, kurās vadīšu komandu. Tika panākta vienošanās ar Černovu (Krievijas Basketbola federācijas prezidents. — A. K.), ka šīs dažas spēles drīkstēšu vadīt, būdams sporta direktors. Vai nu klubs vēlāk kaut ko maksās federācijai, vai tur ir vēl kāda vienošanās — to es nemaz nezinu un tas mani, atklāti sakot, maz uztrauc. Galvenais, ka varu trenēt komandu un vadīt to spēlēs.

— Kā vari raksturot «Arsenal» komandu, un cik augstu tā būtu LBL čempionātā?

— LBL čempionātā tā noteikti būtu trijniekā, bet par čempioni nekļūtu — BK «Ventspils» ir spēcīgāks. Tulas komandā ir labi izpildītāji visos posteņos, ir pieredzējuši un talantīgi jauni basketbolisti, ir labi ārzemnieki Radovanovičs un amerikānis Hairstons, taču klibo komandas spēle. Arī attiecības starp spēlētājiem komandā nebija īpaši labas — bija nonācis pat tik tālu, ka saspēles vadītājs Radovanovičs — neapšaubāmi labs meistars — vadīja ne tikai saspēli laukumā, bet arī sāka vadīt treniņus un noteikt sastāvu, komandā sākās šķelšanās, nebija vairs komandas gara, un tas nesekmēja rezultātus.

Basketbolisti psiholoģiski nebija gatavi uzvarēt spēkos līdzvērtīgus konkurentus. Tik īsā laikā nav iespējams veikt kardinālas pārmaiņas, taču gaisotne komandā jau ir daudz labāka, sāk atgriezties komandas gars, un mainās spēlētāju attieksme — tā kļūst profesionālāka gan laukumā, gan sadzīvē. Uz šā pamata jau var sākt būvēt komandas spēli.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

22.09.2017
Ienākt apollo.lv