IK pērn pieaudzis par 7,5%

Apollo
0 komentāru

Iekšzemes kopprodukta (IK) apjoms, salīdzinot ar atbilstošo iepriekšējā gada periodu, 2003. gadā pieauga par 7,5%, tai skaitā ceturtajā ceturksnī — par 7,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati (CSP).

Iekšzemes kopprodukts Baltijas valstīs (salīdzināmās cenās, % pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu).
Igaunijai par 2003. gada 4. ceturksni — iepriekšējs novērtējums, Lietuvai — provizoriskie rezultāti.

Iekšzemes kopprodukts Baltijas valstīs (salīdzināmās cenās, % pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu). Igaunijai par 2003. gada 4. ceturksni — iepriekšējs novērtējums, Lietuvai — provizoriskie rezultāti.

Foto:CSP

2003. gadā IK pieaugumu veicināja apjomu kāpums šādās nozarēs: tirdzniecībā (īpatsvars IK struktūrā — 20,4%) — par 11,3%, apstrādes rūpniecībā (14,9%) — par 9,1%, būvniecībā (6,1%) — par 13,7%, transporta un sakaru nozarē (14,5%) — par 7,9%. Savukārt ceturtajā ceturksnī apjomi tirdzniecībā pieauga par 10,9%, apstrādes rūpniecībā — par 8,4%, būvniecībā — par 7,4% un transporta un sakaru nozarē — par 9,2%.

CSP informē, ka tirdzniecībā mazumtirdzniecības apjomi (salīdzināmajās cenās) 2003. gada laikā pieauga par 13%. Pārtikas preču mazumtirdzniecībā bija vērojams kāpums par 10%, bet nepārtikas — par 15%. Audumu, apģērbu un apavu tirdzniecības apjomu pieaugums bija par 36%, elektropreču — par 31%, būvmateriālu un santehnikas — par 29%.

Savukārt vairumtirdzniecības apjomi faktiskajās cenās 2003. gadā palielinājās par 17%. Mājsaimniecības metālizstrādājumu, apkures iekārtu un to piederumu pārdošana pieauga 2 reizes, elektropreču — par 51%, būvmateriālu un santehnikas — par 23%.

Apstrādes rūpniecībā pārtikas produktu un dzērienu ražošanas apjomi ir cēlušies par 6%, tai skaitā gaļas un gaļas produktu — par 13%, dzērienu — par 18%, piena produktu — par 7%. Savukārt, zivju un zivju produktu pārstrāde samazinājusies par 22%.

Iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas apjomi pieauga par 22%, koksnes izstrādājumu, izņemot mēbeļu, — par 16%, gatavo metālizstrādājumu — par 15%, gumijas un plastmasas izstrādājumu — par 14%, ķīmisko vielu un to izstrādājumu — par 11%.

Savukārt kritums par 49% bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu būve un remonts, lokomotīvju remonts). Par 5% apjomi saruka tekstilizstrādājumu nozarē, par 2% — apģērbu ražošanā.

Būvniecības nozarē jaunās būvniecības apjomi palielinājušies par 14 %, bet remonta un rekonstrukcijas darbu — par 13%. Ostās veikto būvdarbu apjomi pieauguši 2 reizes. Dzīvojamo ēku būvniecības apjomi cēlušies par 61%, veselības aizsardzības un sociālās nodrošināšanas ēku — par 57%, šoseju, ielu un ceļu — par 52%.

Pērn ekspluatācijā nodoti daudzi nozīmīgi objekti, piemēram, Rīgā — «Stockmann» tirdzniecības centrs un kinozāļu komplekss, Rīgas Rātsnams, biroju ēka «Ģertrūdes centrs», atpūtas un darījumu centrs «Triangula bastions», pārbūvēta Centrālā dzelzceļa stacija; Jūrmalā — «Līvu akvaparks», Liepājā — maģistrālā transporta ievadceļa piektais posms, Rīgas rajonā — ledus halle Piņķos.

Transporta un sakaru nozarē pasažieru apgrozība Latvijas aviokompāniju regulārajos reisos pieauga par 35%, kravu apgrozība pa dzelzceļu — par 17%, pasažieru apgrozība lidostā «Rīga» — par 12% un kravu apgrozība autotransportā — par 10%. Savukārt pa cauruļvadiem transportētās naftas un naftas produktu apjoms kritās par 23%.

Komunālie, sociālie un individuālie pakalpojumi kopumā palielinājušies par 4,9%, ko pamatā veicināja kultūras, atpūtas un sporta pakalpojumu apjoma kāpums faktiskajās cenās par 26%.

Komercpakalpojumu nozarē bija apjomu pieaugums par 2,3%. Rēķinot faktiskajās cenās, visstraujāk pieauga datorpakalpojumi — par 14%, reklāmas pakalpojumi — par 13%, arhitektūras, projektēšanas darbu, konsultāciju un tehniskās pārbaudes pakalpojumi — par 11%.

Par 8,2% pagājušajā gadā ir pieauguši apjomi finanšu starpniecības nozarē.

Elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē apjomi palielinājās par 2,8%.

Veiksmīgi turpināja attīstīties mežsaimniecības nozare — pieaugums par 10,3%. Rezultātā koksnes un tās izstrādājumu eksports palielinājās par 11%.

Tāljūras nozvejas pieaugums veicināja zvejniecības apjomu kāpumu par 9,7%.

Apjomi ir sarukuši vienīgi lauksaimniecībā. To noteica lauksaimniecības produkcijas kritums gan augkopībā, gan lopkopībā par 2%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

Receptes

Vairāk

eKlase

28

2015. gada 28. februāris

Vārda dienas

Skaidrīte, Skaidra, JustsTāllida, Skandis, Skanda, Skaidre, Sērsnis, Kristana, Karstens, Justīns, Justins, Hezija, Gudrona, Elčins, Elārs, Eigits, Danusja, Alarihs

Laika ziņas

Vairāk
Apmācies
Rīga pašreiz +2 ℃
Apmācies

Vējš: 0 m/s

Saule lec: 07:18
Saule riet: 17:53
Dienas ilgums: 10:35

Valūtu kursi

28.02.2015
Ienākt apollo.lv