Ikauniecei 6. vieta pasaules junioru čempionātā septiņcīņā

Latvijas daudzcīņniece Laura Ikauniece piektdien pasaules junioru vieglatlētikas čempionāta septiņcīņas sacensībās izcīnīja sesto vietu.

Otrajā sacensību dienā Ikauniece tāllēkšanā ieguva devīto vietu ar 5,80 metrus tālu lēcienu, šķēpmešanā sasniedza jaunu personisko rekordu 49,04 metri un 800 metru skrējienā finišēja pēc divām minūtēm un 21,40 sekundēm, kas bija sportistes sezonas labākais rezultāts. Tomēr visu disciplīnu kopvērtējumā ar 5681 punktiem augstāk par sesto vietu neizdevās tikt.

Par čempioni ar 5967 punktiem kļuva Nīderlandes sportiste Dafne Šīpersa.

Sacensību pirmajā dienā 100 metru barjerskrējienā Ikauniece finišēja pēc 14,57 sekundēm, kas bija 13.labākais rezultāts starp visām dalībniecēm, augstlēkšanā Latvijas sportiste uzrādīja rezultātu 1,69 metri, kas bija piektais labākais, lodes grūšanā Ikaunieces rezultāts bija 10,80 metri, kas viņai deva 15.vietu, bet 200 metru distancē latviete finišēja pēc 25,47 sekundēm, kas bija jauns viņas personiskais rekords, ieņemot desmito vietu starp visām dalībniecēm.

Tikmēr Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais pasaules junioru čempionātā piektdien izcīnīja septīto vietu.

Labākajā mēģinājumā Latvijas sportista raidītais šķēps aizlidoja 73,38 metrus tālu. Par čempionu kļuva Tils Višlers, kurš sasniedza jaunu sezonas labāko rezultātu junioriem, proti, 82,52 metri.

Kā vēstīts, Sirmais ceturtdien kvalifikācijas sacensībās laboja Latvijas junioru rekordu un ieņēma pirmo vietu abu kvalifikācijas grupu kopvērtējumā, garantējot sev vietu finālsacensībās. 18 gadus vecā Latvijas sportista raidītais šķēps otrajā mēģinājumā aizlidoja 77,97 metrus tālu, par 1,85 metriem labojot iepriekšējo Latvijas junioru rekordu, kas piederēja Jānim Liepam. Savukārt Sirmā personiskais rekords iepriekš bija 75,09 metri.

Savukārt vesera mešanas kvalifikācijas sacensībās piektdien Latvijas sportists Edgars Gailis ar rezultātu 68,13 metri ierindojās devītajā vietā un kvalificējās finālsacensībām, kuras notiks svētdien.