«Ikea» dibinātājs vadības grožus nodod jaunākajam dēlam

Apollo
3 komentāri

Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču giganta «Ikea» dibinātājs, 87 gadus vecais Ingvars Kamprads, pārtraucis darbību «Inter Ikea» valdē, viņa jaunākajam dēlam Matīasam kļūstot par priekšsēdētāju, trešdien paziņoja kompānija.

«Ikea» dibinātājs vadības grožus nodod jaunākajam dēlam

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

«Inter Ikea» pieder «Ikea» koncepts un zīmols.

«Es šo saskatu kā labu laiku, lai pamestu «Inter Ikea» valdi. Tādējādi mēs arī speram vēl vienu soli pretim paaudžu maiņai, kas norisinās jau vairākus gadus,» norādīja Kamprads.

«Tas gan nenozīmē, ka es pārtraukšu strādāt. Mana kaislība un saistības ar cilvēkiem, «Ikea» konceptu, vienkāršību un izmaksu apzinīgumu ir spēcīgākas nekā jebkad,» piebilda Kamprads.

Viņš pavēstīja, ka turpinās pavadīt laiku «Ikea» veikalos un rūpnīcās, kā arī viņš paliks Lihtenšteinā bāzētās «Interogo Foundation» uzraudzības valdē. «Interogo Foundation» pieder «Inter Ikea».

«Inter Ikea» arī paziņoja, ka Kamprada jaunākais dēls Matīass kļūs par kompānijas vadītāju, aizstājot Pēru Ludvigsonu.

Tāpat kā viņu tēvs, Kamprada trīs dēli reti komunicē ar medijiem.

Vecākais dēls Pēters raksturots kā ekonomists, kurš pārņēmis kontroli pār konglomerātu «Ikano», kas pārvalda ģimenes finanšu, nekustamo īpašumu, apdrošināšanas, kapitāla un mazumtirdzniecības ieguldījumus.

Jūnass ir radošais projektētājs un produktu izstrādātājs, kas darbojas «Inter Ikea», kur iepriekš Matīass bija valdes loceklis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv