Ilze Strenga un Maija Smildziņa pētīs slavenas Latvijas dzimtas raidījumā «Dzimtas detektīvs» Attēlu galerija

Apollo
1 komentārs

LTV1 piedāvās jaunu Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālistes Ilzes Strengas un režisores Maijas Smildziņas veidotu raidījumu «Dzimtas detektīvs», kurā pētīs talantīgu un pazīstamu Latvijas ģimeņu vēsturi vairākās paaudzēs. Pirmajā raidījumā - jautājumi un atbildes par Tontegodes, Sējānu, Ērenpreisu, Grēviņu un Jurjānu dzimtu vēstures līkločiem. Jaunais raidījums LTV1 ēterā - sākot no 22. decembra, svētdienās pulksten 17.00.

«Dzimtas detektīvs» piecos raidījums pētīs, cik senos gadsimtos meklējamas latviešu dzimtu saknes? Meklēs atbildi uz jautājumu, vai latvietis maz ir latvietis? Kā šī doma palīdz apjaust mūsu senču ceļus? Vai pakalpojumi, par kuriem kuršu ķoniņiem Livonijas Ordenis piešķīra lēņu zemes, neliek šodien mulst viņu pēcnācējiem?

Pirmajā raidījumā skaidrosim, kurš brālis Sējāns šuva «kļošenes» brāļiem diriģentiem Kokariem? Vai slavenā velosipēda «Ērenpreiss» radītāja - Gustava Erenpreisa - sievas gatavotā rasola recepte vēl tiek izmantota jauno Ērenpreisu ģimenē? Ko literāte Marta Grēviņa un kinorežisors un mākslinieks Ivars Tontegode ierakstīja grāmatā akcijas «Īpaša grāmata īpašā vietā» laikā? Un – vai mākslinieki Jurjāni ir «tie mūziķi» Jurjāni?

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv