Indija ar Mumbajas slaktiņu saista Pakistānas izlūkdienestus

Apollo
0 komentāru

Indija pirmo reizi tieši apsūdzējusi Pakistānas militāro izlūkdienestu ISI saistībā ar pagājušajā gadā notikušo Mumbajas slaktiņu.

«Vainīgie plānoja, sagatavoja un sāka savu uzbrukumu no Pakistānas, un organizatori ir bijuši un joprojām ir ISI klienti un dzemdinājums,» ceturtdien uzstājoties ar runu Parīzē, paziņoja Indijas Ārlietu ministrijas sekretārs Šivšankars Menons.

Janvārī Indija Islamabadai nodeva pierādījumus, kas, kā apgalvoja Deli, saista «elementus» Pakistānā ar novembra uzbrukumiem Indijas finanšu galvaspilsētai, kuru laikā tika nogalināti 165 cilvēki.

Deli uzbrukumu organizēšanā vaino aizliegto islāmistu grupējumu «Lashkar-e-Taiba», kura kaujinieki aktīvi darbojas Indijas pārvaldītajā Kašmiras daļā, taču Pakistānā bāzētā organizācija savu līdzdalību Mumbajas terora aktos noliedz.

Pakistānas premjerministrs Jusufs Raza Gilani šonedēļ Indijai apliecināja, ka viņa vadītā valdība drīzumā iepazīstinās Deli ar pašu veiktās izmeklēšanas rezultātiem.

Islamabada ir apstiprinājusi, ka vienīgais no desmit teroristiem, kas pēc uzbrukuma izdzīvoja un šobrīd atrodas apcietinājumā Indijā, ir Pakistānas pilsonis, taču uzstāj, ka kaujiniekiem nav bijuši nekādi sakara ar valsts varasiestādēm.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv