Indonēzijas musulmaņiem jāmaina lūgšanu virziens

Apollo
0 komentāru

Piektdien Indonēzijas musulmaņi uzzināja, ka viņi savas lūgšanas raidījuši nepareizajā virzienā, šīs valsts musulmaņu augstākajai autoritātei konstatējot, ka līdz šim valsts islāmticīgie, uzskatot, ka pagriežas pret Meku, vērsušies pret Āfriku.

Musulmaņiem lūgšanu laikā jāatrodas ar seju pret Saūda Arābijas svēto pilsētu Meku, un Indonēzijas Ulemu padome (MUI) martā izdeva ediktu, kas noteica, ka, skatoties no pasaules visapdzīvotākās musulmaņu valsts, rietumu virziens ir pareizais.

«Patiesībā mošejas atrodas virzienā pret Somāliju vai Keniju, tādējādi mēs aicinām cilvēkus mazliet pamainīt lūgšanu virzienu uz ziemeļrietumiem. Nav vajadzības nojaukt mošejas, tikai lūgšanu laikā mazliet pamainīt virzienu,» aģentūrai «Reuters» sacīja MUI vadītājs Čolils Ridvans.
Tomēr musulmaņiem nav jābaidās par neuzklausītām lūgšanām tikai tāpēc, ka tās raidītas nepareizajā virzienā, uzsvēra Ridvans.

«Allāhs viņu lūgšanas vēl aizvien uzklausīs,» teica Ridvans.

Sajukumu izraisīja MUI pārāk sasteigtie edikti, un tā viņiem ir mācība, laikrakstam «Jakarta Globe» sacīja lielākās musulmaņu organizācijas «Nahdlatul Ulama» vadītājs Adžils Siradjs.
MUI arī iepriekš ir izdevusi pretrunīgi vērtētus ediktus, piemēram, aizliedzot musulmaņiem mantru skaitīšanu jogas vingrinājumu laikā vai smēķēšanu.

Lielākā daļa iedzīvotāju Indonēzijā ir musulmaņi, taču oficiāli tā ir sekulāra valsts.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv