Insbrukas «Haie» finanšu dēļ atstāj Austrijas čempionātu

Apollo
0 komentāru

Austrijas «Erste Bank» hokeja līgas komanda Insbrukas «Haie» nākamgad nestartēs valsts galvenajā čempionātā, bet turpinās dalību Austrijas otrajā stiprākajā līgā, ziņo «iihf.com».

Insbrukas pilsētai paliekot bez laba līmeņa hokeja, zināmu iespaidu tas var atstāt arī uz Austrijas nacionālo izlasi.

Insbrukas pilsētai paliekot bez laba līmeņa hokeja, zināmu iespaidu tas var atstāt arī uz Austrijas nacionālo izlasi.

Foto: Reuters

Pasaules ekonomiskā krīze skārusi arī Insbrukas komandu, un, lai gan komanda šogad tika play-off turnīrā (ceturtdaļfinālā klubs zaudēja Klāgenfurtes «KAC» komandai), klubam nav vajadzīgo līdzekļu, lai nākamajā sezonā startētu augstākajā līgā.

Neilgi pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā Klāgenfurtes «KAC» kluba vadība paziņoja, ka Insbrukas «Haie» pati izstājas no augstākās līgas.

«Šis bija lēmums, kas ir balstīts tikai uz loģisku soli,» izteicās komandas ģenerālmenedžeris Ginters Hanšics. «Mums nav nepieciešamo finanšu līdzekļu, lai turpinātu dalību augstākajā līgā.»

«Tas patiešām ir smagi, bet mēs nevaram atļauties piedalīties «Erste Bank» hokeja līgā,» papildināja kluba prezidents Agness Dengs.

2008./2009. gada sezonā Insbrukas kluba budžets bija 2,5 miljoni eiro un klubs centās izveidot komandu nākamajai sezonai ar mazāku budžetu, taču komplektēšanas darbi izjuka.

Dengs paziņoja, ka tādēļ kluba ambīcijas komandai atkal startēt augstākajā līgā nemazināsies, bet prezidents piebilda, ka Insbrukai tagad vajag nostiprināt savas finanses uz pāris gadiem, pirms komanda atkal sāk startēt galvenajā čempionātā.

Hanšics norādīja, ka komandai ir vajadzīgi vēl 30 000 līdzjutēju, lai sasniegtu klubam nepieciešamo budžetu, taču nepietiekamais atbalsts kluba finansēs radījis caurumu vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā.

«Haie» prezidents Dengs arī neslēpa savu vilšanos par hokeja līdzjutēju interesi ziemas sporta pilsētā. «Ja arī mēs iekļautu visu Nacionālo hokeja līgu mūs hallē, mēs nedabūtu vairāk par četriem tūkstošiem fanu,» skumīgi secina kluba prezidents.


 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv