Internetā pieejama jauna terminu datubāze

Apollo
12 komentāri

Šodien atklāj pārstrādāto, pilnveidoto un lietotājam ērtāk izmantojamo terminu datubāzi vietnē http://termini.vvc.gov.lv/. Datubāzē ir ap 352 000 dažādu nozaru terminu šķirkļu no Tulkošanas un terminoloģijas centra, pašlaik - Valsts valodas centra - izstrādātajiem, attiecīgās terminoloģijas darba grupās akceptētajiem un saskaņotajiem terminu krājumiem, kā arī LZA Terminoloģijas komisijā un tās apakškomisijās apstiprinātie termini un citi terminu krājumi, portālu «Apollo» informēja Iveta Hamčanovska, Valsts valodas centra Administratīvās nodaļas pārvaldes vecākā referente.

Internetā pieejama jauna terminu datubāze

Foto: Apollo

Jaunajā terminu datubāzē lietotājam, atverot pilnu šķirkli, iespējams iepazīties ar termina avotu, definīciju, kā arī komentāriem. Pie katra šāda pilnībā atvērta šķirkļa atrodams simbols. Nospiežot uz tā, atvērsies saziņas forma, ar kuras palīdzību par katru konkrēto terminu varēsiet uzdot jautājumu Valsts valodas centra terminologiem.

Atvieglota ir arī meklējamā termina ievade - minimālais meklējamo simbolu skaits ir 3. Lietotājiem atgādinām: neaizmirstiet norādīt meklējamo valodu pāri, jo pēc noklusējuma tiek meklēts termins latviešu valodā.

Vietnē piedāvājam noderīgu saišu sadaļu, kurā datubāzes lietotājs var atrast saites uz normatīvo aktu vietnēm, citiem terminoloģiskiem avotiem, kā arī saites uz tām institūcijām, kas īsteno valsts valodas politiku.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv